Automatyczne wylogowywanie się z portalu i problem z logowaniem przez Facebooka

Witam!
Mam pytanie: dlaczego automatycznie mnie wylogowuje z konta na DP? Zaloguję się, jest OK. Zamykam przeglądarkę, za jakiś czas otwieram i co? Jestem wylogowany. Przy logowaniu zaznaczyłem zapamiętanie. Loguję się poprzez login i hasło - nie żaden 1login, czy FB. Moim zdaniem problem leży po stronie ciasteczek, ale mogę się mylić.

Poza tym logowanie przez FB nie działa. Jest jakiś błąd:

O co chodzi?

Odświeżam.
Nikt nic nie wie??

Facebook już tak ma, że co miesiąc trzeba aktualizować metodę logowania by uniknąć wpadek.

Przypuszczam, że FB wdrożył już 10 wersję oAuth.

Facebook miał, może dalej ma awarię. Poczekaj.

Messenger i Instagram działa poprawnie.

Raczej wywalili źle skonfigurowane routery „szkieletowe” z serwerowni.

Już tam pal licho tego FB. Bardziej mnie wkurza to automatyczne wylogowywanie się z DP. Po prostu nie loguje się automatycznie po wejściu na stronę.

Sprawdź czy w Ustawieniach przegladarki nie masz zaznaczonej opcji typu " w trakcie zamykania wyczyść pliki cookie i dane witryn"
Np. coś takiego

Zły zrzut - on ma Chromium Edge / Edge Chromium (do rozpoznania po ikonie gwiazdki lub „kolekcji”).

Poza tym wylogowywało by go z prawie każdego portalu z obsługą „zapamiętaj mnie” co nie przeszedł na sessionStorage: Window.sessionStorage - Web APIs | MDN

Tak, wylogowuje mnie tylko z DP.

Chłopczyku. Wiem co ma. Wiem tez ze jest tam mnóstwo rozszerzeń.
Dlatego zawsze jest jakieś „dzień dobry”, skoro ktoś jest skromny i niewiele o „sobie” pisze.
P.S.

Samo się nic nie zrobi. Ale skoro lubisz sie duperelami popisywać to wytłumacz koledze co to powoduje. Budowa strony? Naprawdę?. :man_facepalming:

Zajrzyj w ustawienia i sprawdź czy nie masz tam coś wpisane, zahaczone?

Powyłączaj wszystkie rozszerzenia i sprawdź.
Można spróbować utworzyć nowy profil i z niego sprawdzić logowanie do strony.
Ewentualnie to

To na Google Chrome też się dzieje. Na smartfonie nie. Z forum za to mnie nie wylogowuje. Na Ubuntu 21.10 to zjawisko również występuje.

W ustawieniach Edge’a jest tak:

Wyłączenie wszystkich plug-in’ów nic nie dało.

Teraz to mnie zaskoczyłeś. Nie jedna przeglądarka a dwie. A właściwie trzy licząc inny system.
Mam dwie oparte na chromium, Vivaldi i Edge. Tej drugiej nie używam ale teraz specjalnie sprawdziłem.
Na żadnej nie mam tego problemu.
Wiem że istniał problem z zapamiętywaniem haseł przez Edge po aktualizacji systemu do 2004.
To Ubuntu tu trochę psuje „logike” bo to inny system a ja bym sugerował skan FRST.
Tak na wszelki wypadek. Komuś sie niektóre strony nie otwierały a wyszło ze system zainfekowany. Nie mówiąc o tym z WannaCry.
P.S A te tez tak?

Mam dwie, bo na smartfonie używam Chrome’a. Na kompie Edge’a, bo - przynajmniej na Windowsie - jest synteza mowy.

Na Ubuntu w Edge’u jest tak:

Ja uważam, że to wina DP.

Teraz to się już pogubiłem. Jest problem z Chrome czy nie?
No i ten Ubuntu, Jaka tam przeglądarka.

Na Ubuntu Edge i Chrome, to samo na Win11. Na chromy problem występuje. Na smartfonie nie i mam tam też Edge i Chrome, by mieć dostęp do wszystkich zakładek wszędzie.

Utwórz nowy profil na Edge i sprawdź czy dalej to samo. Będzie chyba potrzebował innego konta e-mail

Ok, tlko, że ja mam… jedno konto E-Mail, a czyjegoś wolałbym nie rejestrować…

To sobie załóż nowe. Google, Yahoo, ProtonMail, Outlok.
Wstawiłem screena jak sie uruchamia naprawę Edge.