Automatyczne zaznaczenie wszystkich ikon na pulpicie


(Klim44) #1

Jak wyłączyć automatyczne zaznaczenie wszystkich ikon na pulpicie ? Wszystkie ikony są podświetlone na niebiesko, gdy klikam prawy przycisk myszy widzę opcje Enable/Disable digital signature icons. Jest tam możliwość zaznaczenia/ odznaczenia opcji validate digital signatures and display special icons. Odznaczam/zaznaczam tę opcje, resetuje pc a na pulpicie wciąż wszystkie ikony są zaznaczone. Jak to wyłączyć ?


(goomish) #2

Niezbyt jasno piszesz, ale wydaje mi się, że chodzi ci o włączenie przezroczystego tła pod ikonami pulpitu. Przeszukaj choćby i to forum pod tym kątem, na pewno znajdziesz multum wątków na ten temat.

A jezeli nie chodzi o to, daj jakiś zrzut ekranu ilustrujący problem. I nie zapomnij napisać o jaką wersje Windows chodzi.


(Klim44) #3

Niebieskie tło zaznaczenia pod wszystkimi ikonami, system Win XP


(djkamil09061991) #4

daj prawym przyciskiem myszy na pulpit następnie rozmieść ikony według i tam odznacz zablokuj elementy sieci web na pulpicie


(goomish) #5

A opcja 'Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu' zaznaczona? Plus to, o czym pisze wyżej djkamil09061991 ,

P.S http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t79530.html


(Klim44) #6

co do słów djkamil09061991 to hmm nie mam tam tej opcji zaznaczonej, także to nie przez to ...

@goomish ok problem rozwiązany dzięki punktowi nr 2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> odznaczyć Blokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według, odhaczyć Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

oprócz opcji "moja bieżąca strona główna" miałem tam też opcję element sieci Web file:///C:/DOCUME..../clip_image002.jpg, który usunąłem ze swojego interfejsu Active Pulpit deteskop. Po prostu bawiłem sie w Photoshopie, zapisywałem jakieś obrazy z internetu na pulpit i wyskoczył mi wtedy komunikat czy dodać ten obrazek do interfejsu Active Pulpit deteskop, wybrałem tak i dlatego zaznaczyło mi te wszystkie ikony.

Dzięki za pomoc =D> :smiley: