Automatycznie dopasowywujący się tekst do diva

Witam mam problem jak zrobić by tekst automatycznie rozmieszczał się na divie? , chodzi mi o coś takiego:

tekst ciągnie się na prawą stronę w nieskończoność.

ramkaprawa.jpg

A chcę by za każdym razem, gdy osiągnie szerokość 195px suwał się w dół ramki. Oto kod diva:

div#right-sidebar {

width: 195px;

padding: 2px 1px 1px 1px;

min-height: 300px;

overflow: hidden;

background: url('sidebar.jpg') #ecf4f9 repeat;

margin: 0 0 0 793px;

position: absolute;

top: 259px;

}

Wydaje się, że w porządku ten CSS. Zobacz, czy gdzieś wcześniej nie masz własności white-space, którą dziedziczy ten DIV. Poza tym zamiast margin użyj left lub right, chyba, że nie możesz inaczej ;).

Jeszcze nie używałem “white-space”. Chcę pisać w htmlu na divie “right-sidebar” tekst np:

“aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa”

który jest szerszy niż 190px. Tekst jest tylko widoczny przez te 190px następnie znika i ciągnie się pod niewidzialną powłoką strony hen… daleko :slight_smile:

A chciałbym by automatycznie po osiągnięciu szerokości 190px sam dawał sobie akapit nie w sensie dosłownym, ale wizualnym.

Jestem w kropce ponieważ nie wiem jak się za to zabrać :? .

tekstu sie nie wpisuje bezporsednio w divie tylko w np

jak to nie pomoze to dopisz

div#right-sidebar p {

width: 195px;

}

nie ma bata aby nie działało

Niestety nie pomogło. Zastanawiam się nad zrobieniem specjalnej klasy dla

wypaddingować ją, może to pomoże.

No nie pomoże, bo jak złamać tak długi wyraz, który przekracza ustaloną szerokość, a sam w sobie przecież złamać się nie może? Może w JS napisać funkcję dodającą zerową spację co pewną określoną ilość znaków?

// zerowa spacja:


​

PS w Firefoksie działa dodanie własności word-wrap (CSS 3) do tego DIV:

word-wrap: break-word;
word-wrap: break-word;

No i o to chodziło w IE6 też działa :smiley:

Dzięki za pomoc :smiley:

Oby nie wycofali tej właściwości ![-o<