Automatycznie dopasowywujący się tekst do diva

(userrpl) #1

Witam mam problem jak zrobić by tekst automatycznie rozmieszczał się na divie? , chodzi mi o coś takiego:

tekst ciągnie się na prawą stronę w nieskończoność.

ramkaprawa.jpg

A chcę by za każdym razem, gdy osiągnie szerokość 195px suwał się w dół ramki. Oto kod diva:

div#right-sidebar {

width: 195px;

padding: 2px 1px 1px 1px;

min-height: 300px;

overflow: hidden;

background: url('sidebar.jpg') #ecf4f9 repeat;

margin: 0 0 0 793px;

position: absolute;

top: 259px;

}

(GediMaster) #2

Wydaje się, że w porządku ten CSS. Zobacz, czy gdzieś wcześniej nie masz własności white-space, którą dziedziczy ten DIV. Poza tym zamiast margin użyj left lub right, chyba, że nie możesz inaczej :wink:.

(userrpl) #3

Jeszcze nie używałem "white-space". Chcę pisać w htmlu na divie "right-sidebar" tekst np:

"aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa"

który jest szerszy niż 190px. Tekst jest tylko widoczny przez te 190px następnie znika i ciągnie się pod niewidzialną powłoką strony hen... daleko :slight_smile:

A chciałbym by automatycznie po osiągnięciu szerokości 190px sam dawał sobie akapit nie w sensie dosłownym, ale wizualnym.

Jestem w kropce ponieważ nie wiem jak się za to zabrać :? .

(pain3hp) #4

tekstu sie nie wpisuje bezporsednio w divie tylko w np

jak to nie pomoze to dopisz

div#right-sidebar p {

width: 195px;

}

nie ma bata aby nie działało

(userrpl) #5

Niestety nie pomogło. Zastanawiam się nad zrobieniem specjalnej klasy dla

wypaddingować ją, może to pomoże.

(GediMaster) #6

No nie pomoże, bo jak złamać tak długi wyraz, który przekracza ustaloną szerokość, a sam w sobie przecież złamać się nie może? Może w JS napisać funkcję dodającą zerową spację co pewną określoną ilość znaków?

// zerowa spacja:

​

PS w Firefoksie działa dodanie własności word-wrap (CSS 3) do tego DIV:

word-wrap: break-word;

(userrpl) #7
word-wrap: break-word;

No i o to chodziło w IE6 też działa :smiley:

Dzięki za pomoc :smiley:

Oby nie wycofali tej właściwości [-o<