Automatycznie się zmienia rozdzielczość ekranu po włączeniu


(Daro:)) #1

Mam taki problem z starym komputer, zainstalowalem od nowa system XP SP3 i sterowniki Nvidia 93.71 do grafiki GeForce 3 Ti 200 i DirectX 9.29.1974, problem jest ze mam ustawioną rozdzielczość 1024x768 80Hz, i jak skończę korzystać z komputera i go wyłączę i włączę ponownie to jest rozdzielczość 800x600 65Hz, czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

Wcześniej mialem starego XP i tego problemu nie było wcale.


(Bogdan_G) #2

Nie wiem, czy ta porada tego tam “moderatora” nie byłaby na czasie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=40678&u=8

Jest jeszcze sprawdzenie, co dzieje się ze sprzętem i wyświetleniem http://translate.google.pl/translate?hl … CEQQ7gEwBA U mnie w XP jest ten plik dxdiag.exe, ale mi nie zmienia rozdzielczości 1152 na 864, choć jedna gra mi chodzi w ustawieniu 800 na 600.


(Daro:)) #3

Rozumiem, dobrze ja to sprawdzę i dam znać.


(Bogdan_G) #4

Spróbuj wrócić do domyślnego odświeżania ekranu na 60Hz, bo XP tak lubi… bo to nowsze grafy od systemu.


(Daro:)) #5

Pewnie że to robiłem i to nic nie dało, a xp instalowałem chyba że 2 razy i to samo, ale teraz jest tak że jak włączam tego kompa i jak na samym początku włączam ekran to rozdzielczość jest, ale jak go nie włącze ekranu tylko w momencie jak się uruchamia xp to już nie na tej rozdzielczości.

I kolega mi pobrał ta nvidie do tej starej grafiki i teraz wszystko działa mnie włącza i bez włączonego.

A wiem dlaczego się tak działo bo ją miałem instalke z tamtego xp wypakowana, i z niej instalowałem cały czas i dlatego tak miałem, widocznie coś było nie tak z ta wypakowana.

Dzięki za pomoc.