Automatycznie utworzony nowy dysk w Eksploerze

Witam,

w oknie eksploratora pojawił się wczoraj samoczynnie nowy dysk lokalny- wolumin bez etykiety 14 z powierzchnia 0 bajtów -całkowicie zajętą

Nie moza gousunac, otworzyc, zbadac, nie mam dostepu, a w ZDyskami go nie widac, tak samo w Easusu Parttion nic nie widac.

Szczegóły:

IDE\DiskWDC_WD5000AAKS-00V1A0___________________05.01D05

IDE\WDC_WD5000AAKS-00V1A0___________________05.01D05

IDE\DiskWDC_WD5000AAKS-00V1A0___________________

WDC_WD5000AAKS-00V1A0___________________05.01D05

GenDisk

GUID: {4d36e967-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

Wersja sterownika: 6.1.7600.16385

Identyfikator: Gendisk

Instalacja dyskretna : true

SysClass.Dll,StorageCoInstaller

SysClass.Dll,CriticalDeviceCoInstaller

beztytuuqxy.th.jpgbeztytuuvld.th.jpg

Mnie to wygląda na jakiś napęd wirtualny

  • antywirus

  • dziennik zdarzeń

  • OTL

może coś sie wyjaśni

wczoraj po aktualizacji EmsiSoftAntiMalware 6 pojawił sie problem tego typu: windows ciagle (w petli) probowal uruchomic explorer.exe (pusty pulpit), nie pomagalo uruchomienie go w menadzerze urzadzen irestart komputera, ani komenda w cmd, oraz ostatnia dobra znana konfiguracja w F8 - brak reakcji po prostu nic nie dzialalo, dopiero przywracanie systemu w f8 przywrocilo system do normalnego dzialania.

emsi soft pisze na swoich stronach, ze ich program ma bezposredni dostep do dysku - wiec mysle, ze “aktualizacja” nie byla prawidłowym updatem dla av, a raczej chcecia wprowadzenia niezanego mi rozwiazania nie koniecznie zwiazanego z wlasciwym dzialaniem programu av, anti malware.

Co do dysku zauwazylem, ze w C:\Program Data pojawil sie folder Microsoft Fix 50154 Groove.en-us , został usuniety razem z problemem powyzej.

OTL: http://www.wklejto.pl/104522