Automatyczny atrybut ukryty i tylko do odczytu

Jak w temacie pewnego dnia z nośnika USB “poznikały” mi wszystkie foldery pliki zostały a ilość zajmowanego miejsca na nośniku pozostała bez zmian. Włączyłem aby pokazywało ukryte pliki i wszystko jest jak należy tylko potworzyło sporo dziwnych folderów a te foldery które wcześniej były widoczne mają status ukryte i tylko do odczytu bez możliwości edycji tych parametrów jak to naprawić :?:

Takie zmiany są często skutkiem złośliwego oprogramowania (ogólnie syfu) , dlatego log z OTL byłby mile widziany

  • co zaś idzie o atrybuty ppm > właściwości > odznacz ukryty/tylko do odczytu > zastosuj

Najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji jest przejscie na pendrive z systemu plików NTFS na FAT problem zniknie i na przyszłość na pendrive takie rozwiązanie jest najlepsze ZAWSZE ! :smiley:

Kacz0r , ale nie pisz takich “smutnych rzeczy” przecież wszystkie peny są FAT i inaczej sie nie da http://w208.wrzuta.pl/obraz/aazrdwiufMR/dp

Pobierz Total Commander (wchodzisz na swój dysk przenośny zaznaczasz pliki i katalogi, klikasz Plik następnie zmień atrybuty).

Przeskanuj dysk za pomocą Dr.WEB CureIt

Up

Ja mam w NTFS.

mareksolak , jeżeli uważasz że na pendrive nie ma systemu plików ntfs to jesteś w błędzie. Zmiana systemu plików na Fat rozwiąże wszystkie twoje problemy ponieważ na NTFS jest system zabezpieczeń itp. a gdy przejdziesz na FAT zostaną one automatycznie usunięte. Pendrivy powinny być na FAT ponieważ czasem zabezpieczenia są dziedziczone przez co na PC X masz uprawnienia pełne a na PC Y masz juz tylko uprawnienia odczytu ponieważ zostały one ustawione automatycznie na PC X. FAT FAT FAT i po problemie.