Automatyczny backup na dysku sieciowym. Darmowy program


(lith) #1

Potrzebuję darmowy program (do użytku komercyjnego) do wykonywania backupu określonych folderów. Kopie zapisywane mają być z kilku komputerów na zewnętrznym dysku podłączonym do routera i działającym jako dysk sieciowy. Potrzebują kopii przyrostowej, która robiłaby się codziennie z możliwością przywrócenia co najmniej ten tydzień wstecz (to już sobie dojdę sam... danych dużo nie będzie przybywało, więc pewnie będę mógł się cofać w czasie ło jaa.... i jeszcze dalej) i druga kopia na tym samym dysku, na innej partycji, tu przysrostowa, albo różnicowa.. to już sam dojdę...

Dysk można przeglądać normalnie w eksploratorze windows, trzeba tylko wpisać adres sieciowy bestii, podać nazwę użytkownika i hasło. Czyli działa.

Próbowałem na szybko okiełznać Cobian Backup:

http://www.dobreprogramy.pl/Cobian-Back ... 12544.html

Ale coś mi nie szło... po prostu albo nie umiem obsłużyć, albo nie da się wysłać danych na dysk który wymaga najpierw podania użytkownika i hasła (czy to jakoś w adresie dołączyć je?? bo nigdzie nie widzę miejsca na to).

I tu potrzebuję pomocy w obsłudze tego softu, albo polecenie czegoś innego co spełni moje wymaganie.

Jak inny program to miło by było gdyby szyfrował wysyłane dane i ogólnie nie rzucał się w oczy i na co dzień był bezobsługowy i pewny.

-- Dodane 25.08.2011 (Cz) 14:13 --

Widzę nikt sie do pomocy nie pali :slight_smile:

Ja chyba postawię na FBackup. Powinien dać radę, obsługuje dyski sieciowe, jest darmowy do zastosowań komercyjnych, pierwsze wrażenie też dobre. Jutro się przekonam jak w praktyce.


(Biuro) #2

Z bezpłatnych jest jeszcze kilka opcji:

http://www.dobreprogramy.pl/Bekaper,Pro ... 13088.html

lub

http://www.dobreprogramy.pl/AutoBackup, ... 12968.html

a z płatnych:

http://www.dobreprogramy.pl/Acronis-Bac ... 19560.html

sam używam innego produktu Acronisa i jestem z niego zadowolony (do backupu systemu). Ale te darmowe tez się nadają. Powodzenia!


(lith) #3

FBackup okazał się porażką na całej linii. Niestety ma on chyba robić za demo swojego 'większego brata', który jest już płatny. Próbowałem też Arece-backup, jednak też nie spełnia moich oczekiwań... w sumie to potrafi jeszcze mniej niż Cobian... póki co wróciłem do cobiana, po prostu zmapowałem ten dysk sieciowy... póki co niczego lepszego nie wymyśliłem.

dzięki FastLearn.pl, zaraz zobaczę w te linki

edit: nie, mi chodzi o backup wewnątrz sieci lokalnej, a nie wysyłanie tych danych gdzieś w Internet na jakieś gotowe usługi.

Acha... funkcje wymaginowanego programu idealnego wzbogaciły się ro robienie backupu przy wyłączaniu komputera.