Automatyczny powrót do panelu wyboru użytkownika

(Gazdrinker2) #1

Witam. Napotkałem wczoraj problem grając w grę. Otóż pojawił się błąd mówiący o tym iż sterownik karty graficznej jest nieprawidłowy, a komputer zawisł. Zresetowałem go i od tej pory, gdy pojawia się pulpit nie ma na nim żadnych ikon, a po 5 sekundach system powraca do okna “Zapraszamy” gdzie mam wybrać użytkownika. Wybieram więc i pulpit pojawia się dosłownie na ułamek sekundy i znów powraca do panelu wyboru użytkownika. Pomyślałem, że to wina sterowników karty graficznej, więc postanowiłem wejść w Tryb Awaryjny i go odinstalować, jednak ani zwykły Tryb Awaryjny, ani z obsługą sieci czy wierszem poleceń nie działają tak jak powinny. Tzn. faktycznie jest czarny ekran i w narożnikach napisy “Tryb Awaryjny” jednak pokazane jest to na kilka sekund po czym przekierowuje mnie do panelu wyboru użytkownika (okno "Zapraszamy). Mój system to Windows XP.

(Longhorn2009) #2

Próbowałeś wbudowane konto administratora?

(Gazdrinker2) #3

Tak próbowałem, błąd się powtarzał

(abrakadabra77) #4

Spróbuj odpalić jakiś system z LiveCd ( nawet miniXP ze starego Hirens Boot CD będzie  dobry) i zobacz  czy dasz  radę  popracować - być może  masz  fizyczną  awarię  karty graficznej 

(Gazdrinker2) #5

Niewiem czy dobrze rozumiem. Chcesz, zebym inny OS “tymczasowo” (np. z pendrive’a) zainstalowal tutaj tj. na XP? Wybacz, nie jestem na tyle obeznany w tych tematach.

(abrakadabra77) #6

Prawie ale  nie do końca  :) 

Zrób tak jak jeden z  kolegów  tu opisał Tworzenie nośnika z HirensBoot - ja utworzyłbym płytę CD z  racji tego że jeśli ten komputer z problemem jest starszą  konstukcją  może  być kłopot z  odpaleniem pendrive. Po wypaleniu płyty startujesz z  niej komputer   ( może  być  potrzebna zmiana kolejności uruchamiania w BIOS )    Jak odpali zobaczysz  ekran z  wyborem  ( taki jak  ostatni obrazek w podlinkowanym poradniku) z  ktorego wybierasz  miniXP albo Linux  based  itd itd 

(Gazdrinker2) #7

Okej, wszystko już rozumiem, jednak nie mam przy sobie czystej płyty CD/DVD, a mieszkam na wsi 10km od miasta, więc będę w stanie zakupić płytę dopiero jutro. Czy są może jakieś inne opcje, które mógłbym wykonać jeszcze dziś?