Automatyczny powrót do panelu wyboru użytkownika

Witam. Napotkałem wczoraj problem grając w grę. Otóż pojawił się błąd mówiący o tym iż sterownik karty graficznej jest nieprawidłowy, a komputer zawisł. Zresetowałem go i od tej pory, gdy pojawia się pulpit nie ma na nim żadnych ikon, a po 5 sekundach system powraca do okna “Zapraszamy” gdzie mam wybrać użytkownika. Wybieram więc i pulpit pojawia się dosłownie na ułamek sekundy i znów powraca do panelu wyboru użytkownika. Pomyślałem, że to wina sterowników karty graficznej, więc postanowiłem wejść w Tryb Awaryjny i go odinstalować, jednak ani zwykły Tryb Awaryjny, ani z obsługą sieci czy wierszem poleceń nie działają tak jak powinny. Tzn. faktycznie jest czarny ekran i w narożnikach napisy “Tryb Awaryjny” jednak pokazane jest to na kilka sekund po czym przekierowuje mnie do panelu wyboru użytkownika (okno "Zapraszamy). Mój system to Windows XP.

Próbowałeś wbudowane konto administratora?

Tak próbowałem, błąd się powtarzał

 

Spróbuj odpalić jakiś system z LiveCd ( nawet miniXP ze starego Hirens Boot CD będzie  dobry) i zobacz  czy dasz  radę  popracować - być może  masz  fizyczną  awarię  karty graficznej 

 

Niewiem czy dobrze rozumiem. Chcesz, zebym inny OS “tymczasowo” (np. z pendrive’a) zainstalowal tutaj tj. na XP? Wybacz, nie jestem na tyle obeznany w tych tematach.

 

 

Prawie ale  nie do końca  :) 

Zrób tak jak jeden z  kolegów  tu opisał Tworzenie nośnika z HirensBoot - ja utworzyłbym płytę CD z  racji tego że jeśli ten komputer z problemem jest starszą  konstukcją  może  być kłopot z  odpaleniem pendrive. Po wypaleniu płyty startujesz z  niej komputer   ( może  być  potrzebna zmiana kolejności uruchamiania w BIOS )    Jak odpali zobaczysz  ekran z  wyborem  ( taki jak  ostatni obrazek w podlinkowanym poradniku) z  ktorego wybierasz  miniXP albo Linux  based  itd itd 

 

Okej, wszystko już rozumiem, jednak nie mam przy sobie czystej płyty CD/DVD, a mieszkam na wsi 10km od miasta, więc będę w stanie zakupić płytę dopiero jutro. Czy są może jakieś inne opcje, które mógłbym wykonać jeszcze dziś?