Automatyczny restart komputera po włączeniu komputera

Witam,

Będę wdzięczna za pomoc.

Mój komputer resetuje się automatycznie po ok. 2 minutach od włączenia.

Proszę o informację jak go włączyć i pracować normalnie.

Komputer nie był formatowany od ok. 1,5 roku. Niestety cały system i ważne dla mnie dokumenty znajdują się na 1 partycji

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

a da się uruchomić w trybie awarujnym F8 przy starcie systemu

-i, lub, zastosować przywracanie systemu…

Niestety i to nie pomogło.

Po uruchomieniu resetuje się i zatrzymuje na jakieś niebieskiej planszy i dalej nic…ręczny restart…i dopiero wtedy mogę ręcznie go wyłączyć przez menu start.

Zrobiłam tak, niestety nic pomogło.

Czy to koniec jego żywota?

phalseno , podaj odczyt temperatur i wartości napięć z programu Everest Ultimate Edition.

(Otwórz program -> Komputer -> Czujnik)

Jeżeli nie zdążysz pobrać programu, to odczytaj temperatury i napięcia w BIOS-ie (dział PC Health Status).

Próbowałaś uruchomić system w trybie awaryjnym ?

Tak, można go uruchomić w trybie awaryjnym.

Z całą pewnością nie zdążę pobrać i/lub zainstalować tego programu.

Nie bardzo wiem jak odczytać temperaturę i napięcia w Biosie.

Sebastianie, czy sugerujesz że mam przepalony dysk?

Ale przecież o to właśnie chodziło koledze cosik_ktosik…

Zrób zdjęcie BSODa i wrzuć na forum.

Witajcie,

Poniżej zamieszczam link do zdjęcia z kodem błędu.

[http://rapidshare.com/files/166872671/k … 2.jpg.html](http://rapidshare.com/files/166872671/komp_b 322_ 261_d_002.jpg.html)

Jakieś sugestie?

Phalseno

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Kolego…

Zastosowałam się do Twoich wskazówek. Wiem już że błąd dotyczy oprogramowania i wpadłam co się stało. Dzień przed awarią usunęłam dwa pliki z autostartu (wydawały mi się zbędne - chciałam żeby komp mniej mulił :wink: ). Postanowiłam zainstalować Windowsa - wybierając opcję napraw. System zażądał ode mnie hasła administratora. Tylko pojęcia nie mam co to za hasło. Nie jestem w stanie odtworzyć czy takie ustałam. Koledzy jak to obejść. Czy jest jeszcze inny sposób?

Poniżej opis błędu ze strony www: (Obstawiam że chodzi o oprogramowanie)

GE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA - Błąd oprogramowania, które zażądało dostępu do danych, których nie ma (lub podał zły adres). Możliwe jest także uszkodzenie pamięci RAM, L2, Video lub dysku. -Przeinstaluj oprogramowanie, które spowodowało błąd.

-Sprawdź pamięć RAM programem diagnostycznym.

-Sprawdź stan powierzchni dysku oraz jego informacje SMART.

-Wykonaj komendę chkdsk /f /r

-Odinstaluj niedawno instalowane oprogramowanie oraz urządzenia.

Uaktualnij sterowniki.

Pomocy, pozdrawiam

Phalseno

Hasło to zazwyczaj Enter

Sprawdź pamięć programem Memtest86+.

Memtesta ściągasz, wypakowujesz jeżeli potrzeba, aby nagrać plik ISO. Nagrywasz go na płytę, w Nero opcja Nagraj obraz na dysk. Potem uruchamiasz na nowo komputer bootując go z płyty (w biosie ustaw: okno Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD).

Wejdź do konsoli odzyskiwania i wpisz chkdsk /R

Może spróbuj przywracania systemu.

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP.

  • Przywróć do czasów sprzed awarii.

Cosikuktosiku - czarna magia…

po co ma sprawdzać pamięć Ram? Co mi to da? Chciałabym tylko nadpisać istniejącego windowsa? Da się to zrobić?

AAAa… a przywracanie do czasu sprzed awarii nic nie daje :frowning:

Dziękuję za pomoc,

udało mi się zainstalować (nadpisać) nowy system i odzyskać wszystkie dane.

Generalnie ok, z tym że pojawiły się błędy przy instalacji. Chodzi aczkolwiek nie wszystkie pliki zostały zainstalowane.

Dzięki,

Pozdrawiam