Automatyczny restart podczas startu kompa


(Hynys) #1

Na stronie startowej systemu pojawił się zapis,,Brak pliku NTLDR ,,i wciśnij ctrl+alt+del żeby zrestartować.Co za licho,może ktoś wie czy to nie jakiś wirus lub inne dziadostwo.Pozdrawiam Janek.


(Piotrkijak) #2

Uszkodził Ci się plik bootloadera, tak więc nie dziw się, że system nie chce ruszyć. Włóż płytę z Windowsem i na samym początku, po załadowaniu plików instalatora wciśnij klawisz r. Po chwili konsoli zapyta się do którego systemu chcesz się zalogować - wybierasz 1 i wciskasz enter. Teraz konsola poprosi o hasło - jeżeli nie wpisywałeś hasła, nic nie wpisuj i po prostu wciśnij enter. Teraz wpisz polecenie copy: x:\i386\ntldr c:\ i wciśnij enter, gdzie x to litera napędu, a c: to litera partycji z systemem. Teraz wyciągnij płytę, zresetuj komputer klawiszem reset i powinno już być ok.


(Kedziorki) #3

Metoda, którą opisał ci Piotr92 jest najlepsza, ale ja chciałbym ci powiedzieć, że istnieje jeszcze jeden sposób: można przekopiować ten plik z drugiego sprawnego komputera, używając np. jakiejś dystrybucji LiveCD (np. Ubuntu) albo podpinając dysk do sprawnego komputera. Poczytaj TUTAJ. Dość dokładnie to tam opisałem.


(Hynys) #4

Dzięki bardzo za porady,jutro będę walczył i o efektach poinformuję.Pozdrawiam Janek