Automatyczny ScanDisk przy starcie kompa

Od jakiegoś czasu włącza sie ScanDisk przy starcie kompa cały czas(dysku D:)

Co mam z tym zrobić??

b541ff4dc1ff1c21m.jpg

PS. Gdzie jest ScanDisk bo nie moge go nigdzie znaleźć.

wejdz w dysk D— wlaściwości— narzedzia— sprawdzanie błędów— zaznacz dwie opcje które tam są i wyłącz komputer. po ponownym uruchomieniu komputer sprawdzi dysk i sie włączy… moze to śmieszne ale kiedys sie tam tak bawiłem i on nie skonczył tego procesu i za każdym razem właczenie kompa skutkowało skanowaniem dysku.

zrobiłem własnie to co piszę może zostało to wymuszone oczywiście zeskanował i juz sie nie właczył po ponownym uruchomieniu.

W Windows XP nie ma żadnego scandiska. Jest chkdsk

A co do włączania się modułu spradzającego partycję to przekonwertuj ją na NTFS to pozbędziesz się komunikatów

Ależ jest,tylko inaczej się to nazywa.Wejdz prawo-klik na dysk D,narzędzia,sprawdzenie błędów,kliknij Sprawdż,następnie odznacz dwie opcje,a poniżej kliknij Rozpocznij.Czekaj aż skończy.Zamknij po skończonej pracy skanera kompa,następnie go uruchom,powinno być po problemie.Miałem podobnie na dysku E ,mnie pomogło.Napisz jak wyszło.Pozdrawiam. :slight_smile:

Wykonaj CHKDSK wszystkich partycji/dysku, jak XP z poziomu konsoli R - wszystko w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189

Zrobiłem tak jak napisał darek5325156 i narazie jest OK.

Mylisz się. Scandisk znany z Windows 98/ME a chkdsk z Windows 2000/XP to narzedzia różniące się diametralnie ilością funkcji