Automatyczny shutown


(Shadowhes2k) #1

Witam,

Poszukuje programu który wyłączy komputer o określonej godzinie, a ponowne jego uruchomienie będzie wymagać podania hasła.

Wiem że jest możliwość zrobienia tego z poziomu narzędzia w win7,8 konroli rodzicielskiej, ale tam trzeba by utworzyć dodatkowe konto by ustalić mu czas dostępu, a ja pracuje tylko na koncie administratora.

 

Pozdrawiam.


(drunkula) #2

https://www.google.pl/search?q=Automatic+shutdown


(Longhorn2009) #3

Wyłączać komputer możesz komendą shutdown w wierszu poleceń z możliwością oczywiście ustawienia zwłoki czasowej. Hasło możesz ustawić na samo konto.


(yanko wojownik) #4

Jeśli masz ustawione podanie hasła przy logowaniu, to każde uruchomienie go wymaga, więc chyba wystarczy, że go wyłączy. Co do programiku, który by wymusił podanie hasła w przypadku kiedy system jest skonfigurowany tak by startował bez pytania o hasło, to nigdy nie słyszałem o takim.

Do wyłączania o określonej godzinie jest sporo aplikacji jest takie fajne menu “Vista Start Menu” niestety już nie wspierane i trudno powiedzieć skąd je pobrać, ale  gdyby dało się pozyskać, to wciąż działa na wszystkich obecnie wspieranych systemach. 

Samych wspieranych jest całkiem sporo np. ten http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Auto-Shutdown,Program,Windows,39446.html  , ten http://www.dobreprogramy.pl/Czasowy-Wylacznik-Komputera,Program,Windows,12320.html 

A w tym dziale http://www.dobreprogramy.pl/Sterowanie-komputerem,Programy,Windows,59.html znajdziesz ich jeszcze więcej.


(Arczi1980) #5

http://chomikuj.pl/Arczi030/Programy/Wy*c5*82*c4*85cznik+1.0

Wyłącznik 1.0.exe


(system) #6

Spójrz na ten darmowy program: ShutMeDown 1.2.0, spełnia Twoje wymagania. Możesz ustawić zadanie np. tak, że po jego zakończeniu profil będzie zablokowany do końca dnia/tygodnia, albo podania hasła.

Jest też taka opcja, że możesz ustawić sobie limit czasu, po którym komputer danego dnia/tygodnia zostanie zablokowany do końca dnia/tygodnia, w tym, że czas ten będzie nadal naliczany po każdy wylogowaniu, wyłączeniu komputera, aż do jego wyczerpania.


(Drobok) #7

Komendę shutdown możesz dodać do harmonogramu zadań. Nie ma potrzeby instalacji jakiegokolwiek zewnętrznego programu.