Automatyczny shutown

Witam,

Poszukuje programu który wyłączy komputer o określonej godzinie, a ponowne jego uruchomienie będzie wymagać podania hasła.

Wiem że jest możliwość zrobienia tego z poziomu narzędzia w win7,8 konroli rodzicielskiej, ale tam trzeba by utworzyć dodatkowe konto by ustalić mu czas dostępu, a ja pracuje tylko na koncie administratora.

 

Pozdrawiam.

https://www.google.pl/search?q=Automatic+shutdown

Wyłączać komputer możesz komendą shutdown w wierszu poleceń z możliwością oczywiście ustawienia zwłoki czasowej. Hasło możesz ustawić na samo konto.

Jeśli masz ustawione podanie hasła przy logowaniu, to każde uruchomienie go wymaga, więc chyba wystarczy, że go wyłączy. Co do programiku, który by wymusił podanie hasła w przypadku kiedy system jest skonfigurowany tak by startował bez pytania o hasło, to nigdy nie słyszałem o takim.

Do wyłączania o określonej godzinie jest sporo aplikacji jest takie fajne menu “Vista Start Menu” niestety już nie wspierane i trudno powiedzieć skąd je pobrać, ale  gdyby dało się pozyskać, to wciąż działa na wszystkich obecnie wspieranych systemach. 

Samych wspieranych jest całkiem sporo np. ten http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Auto-Shutdown,Program,Windows,39446.html  , ten http://www.dobreprogramy.pl/Czasowy-Wylacznik-Komputera,Program,Windows,12320.html 

A w tym dziale http://www.dobreprogramy.pl/Sterowanie-komputerem,Programy,Windows,59.html znajdziesz ich jeszcze więcej.

http://chomikuj.pl/Arczi030/Programy/Wy*c5*82*c4*85cznik+1.0

Wyłącznik 1.0.exe

Spójrz na ten darmowy program: ShutMeDown 1.2.0, spełnia Twoje wymagania. Możesz ustawić zadanie np. tak, że po jego zakończeniu profil będzie zablokowany do końca dnia/tygodnia, albo podania hasła.

Jest też taka opcja, że możesz ustawić sobie limit czasu, po którym komputer danego dnia/tygodnia zostanie zablokowany do końca dnia/tygodnia, w tym, że czas ten będzie nadal naliczany po każdy wylogowaniu, wyłączeniu komputera, aż do jego wyczerpania.

Komendę shutdown możesz dodać do harmonogramu zadań. Nie ma potrzeby instalacji jakiegokolwiek zewnętrznego programu.