Automatyczny start Winpows Xp

Prosze o podanie nazwy programu, który będzie automatycznie włączał syste operacyjny Windows Xp o danej godzinie. Z góry dziękuje :slight_smile:

Nie jestem pewien ale sądzę że nie ma takiego problemu. Do wyłączania o danej godzinie owszem ale do włączania? Jak sobie wyobrażasz że wyłączony komputer za pośrednictwem jakiegoś programu ci się włączy? Są sposoby w BIOSie ale one działają na naciśnięcie jakiegoś klawisza w klawiaturze lub otrzymanie sygnału LAN. Innej możliwości nie widzę.

PC Auto Shutdown potrafi włączyć i wyłączyć kompa o określonej porze (przynajmniej tak deklaruje producent tego programiku).

Załączanie komputera tylko w BIOSie. Nie ma programów działających przy wyłączonym komputerze. Musisz poszukać w funkcjach zarządzania energią.

PC Auto Shutdown is a handy software that helps you automatically shutdown, power off, reboot, hibernate, suspend or log off computers at schedule time you specifies.

Więc słowa nie ma o Power-ON :slight_smile: i żaden program tego nie wykona, bo jak jest komputer wyłączony to nic nie pracuje (tak teoretycznie) a praktycznie pracuje program BIOS odpowiedzialny np. za włączenie komputera jak naciśniemy guzik na obudowie i takie tam podstawowe funkcje… potrafi też przy współpracy z zegarem czasu rzeczywistego wystartować komputer automatycznie o określonym czasie… jak bardzo te funkcje są rozlutowane zależy już od Biosu…

Dzięki, a moglibyscie powiedziec mi gdzie to w biosie przestawic ? Bo nie chce namieszac, a wszystko po ang :frowning: Jakis opis albo screna :wink:

o ile są takie biosy to tylko niektóre i płyty muszą być z wyższej półki

Zobacz TU

Raczej to w tę drugą stronę działa, te gorsze tej funkcji nie mają… Opcja niedostępna w zasadzie tylko dla starych płyt AT gdzie zasilania się właczało zwykłym przełącznikiem, a nie guziczkiem czy klawiatura…

Temat wałkowany kilka razy również przezemnie

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … enie+kompa i http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=177181

nie w kazdej płycie działa ale zazwyczaj można