Automatyzacja procesu thunderbird (Email to pdf)

Pytanie do znawców czy jest jakiś dodtek/Program który w thunderbirdzie najnowszym automatycznie dokonywałby konwersji maili do pliku pdf. nastepnie zapisywałby je do konkretnego folderu.
Chce aby działo sie to automatycznie.

A potem będziesz chciał program, który pousuwa spam.

Kolego poco te złośliwości wystarczyło napisać „niema czegoś takiego”
A najlepiej wogóle się nie wypowiadać

2 polubienia

Nie używam Thunderbirda, ale znalazłem takie coś:

Może da się ustawić drukowanie do PDF jako akcję.

https://hwgroup-bg.com/automatic-email-printing-with-mozilla-thunderbird/

Takie rzeczy to sie da bez zewnętrznych programów bo opcja drukuj do pdf to chyba już w windowsie xp byłą. Tak dla uzupełnienia ja mam 10. Problem jest tylko taki że trzeba przeprowadzać taką akcje z każdym pojedynczym mailem I powiedzmy jeżeli mamy takich maili 10 to sobie można po klikać. Ale przy 100 czy więcej to klikanie „zabija” W moim wypadku folder który chce przekonwertować bedzie rósł I oczywiście jak przyjdzie wiadomość to powinienem sam ją ręcznie przekonwertować co jest wykonalne tylko że ja nie zawszę o tym pamiętam. I chciałem coś co by pamietało i robiłoby to za mnie

A w tym filtrze, który zalinkowalem da się ustawić drukowanie do PDF jako akcję?

Raczej od Visty drukarka do XPS (opcjonalna do instalacji na XP), wbudowana drukarka PDF to nowość w Windows 8/10/11.

O opcji z „drukowanie do pliku binarnego” raczej zapomnij, to nie zawsze jest format czytelny jak zakładał pan „@anon741072” (@pocolog - dobreprogramy - od końcówki czerwca chyba nieaktywny).

Postęp jest taki że dotarłem do momentu w którym Pyta mnie pod jaką nazwą zapisać plik do wydruku.
Teraz pytanie Jak temu dodatkowi powiedzieć Masz zapisywać te wydruki do folderu X zawsze.
I kolejne zadanie sam sobie nazwy wymyślaj A najlepiej by było gdy nazwa takiego pliku to był temat maila

Znalazłem takie coś:

Mam nadzieję, że pomoże.

Pytanie czy zadziała z TB 91? Bo się okaże, że dodatek nie będzie aktualizowany i będzie trzeba zablokować migrację za miesiąc lub 2 (maksymalnie w grudniu).

Tak tylko 2 sprawy po 1 to poradnik jak maila wydrukować na papierze po 2 nie pokazują misie właściwości tego file quila czy jakoś tak na filmie sie pokazują u mnie nie

Nie da sie ustawić drukowania PDF? Może musisz zainstalować jakąś drukarkę PDF? Nie wiem jak to wyglada w Windowsie.
Nie wiem czemu Ci się nie pokazują właściwości.

Możesz poszukać innych rozszerzeń. Może jest coś podobnego, co by dla Ciebie działało.

Sprawdź czy masz może już TB 91, najlepiej sprawdzając właściwości pliku „EXE” (lub „alf” jak firma preferuje GNU/Linux, jak macOS to może lista programów aktualizuje też numerek - na Windows to kuleje, „usługa aktualizacji” umie nie aktualizować numerka przez wieczność).

Teoretycznie może coś da wymuszenie na 15 minut angielskiego interfejsu a film na prawie pełny ekran i często rób pauzy.

Drukowanie PDF Da sie ustawić nieda sie ustawić folderu zapisu. Poza tym musze sam podawać nazwe pliku a totak samo jakbym ręczne konwertował te emaile

Może to by się dało ustawić z poziomu drukarki PDF? Nie wiem - zgaduję.

Cześciowo problem został rozwiązany Bo wyszła z tego przypominajka Jak mi w danym folderze pojawia sie nowy email to wyskakuje okienko Zapisz plik wydruku jako Oczywiście zapisuje sie w PDF Tyle tylko że musze ręcznie nazwy wpisywać ale teraz przynajmniej wiem że musze coś tam zrobić.

Spróbuj:

Pozwala na automatyczny backup do folderu np. w formacie PDF. Nazwę pliku też może z automatu nadawać.

Mam wersje 91 Brak kompatybilności automatycznie wyłączony

W takim razie trzeba pobrać, rozpakować, podbić zgodność do około 92, spakować do zip, w TB otworzyć spis dodatków i sprawdzić czy będzie działać.

PS. „ImportExport” dokleja się głównie do menu kontekstowego np. PPM na folderze.


Opcjonalnie downgrade do 78.x i na kilka miesięcy ryzykujemy, że shackuje nas spamowy mail.

https://support.mozilla.org/bm/questions/1277793

thunderbird.exe -P --allow-downgrade

Myśle jeszcze nad innym rozwiąznie ma office 365 a tam jest outlock Pytanie czy tam by sie nie dało tego robić