Autoodtwarzanie - Combofix

Proszę o pomoc, przywróciłem autoodtwarzanie wyłączone przez Combofix, używając AutoFixa, jednak Windows przestał mnie grzecznie pytać co zrobić z zawrtoscią na dyskach wymiennych włącznych do USB. Czy można przywrócić ta funkcję?

Autofixem napraw podłączone usb.

Poczytaj tutaj -> http://info.x86.pl/wylaczenie-autouruch … -pendrive/

Tyle, że robisz w odwrotną stronę :slight_smile:

Wykonaj kolejno:

w start->uruchom wpisujesz “gpedit.msc” i szukasz

Komputer->Szablony Administracyjne->System i tam znajdujesz zasadę ‘Wyłącz funkcję autoodtwarzanie’

ustaw na Nie skonfigurowano.

Jeżeli nadal nic:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoDriveAutoRun"=-

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom]

"AutoRun"=dword:00000001


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]

"NoDriveAutoRun"=-

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Cdrom]

"AutoRun"=dword:00000001


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"allocatecdroms"="0"


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoSaveSettings"=dword:00000000

Wklej to do notatnika, zapisz na pulpicie jako fix.reg (w polu typ, wybierz wszystkie pliki) . Zamknij notatnik, kliknij dwa razy na pliku, scal z rejestrem i uruchom ponownie komputer.

Pierwsze dwie odpowiedzi chyba mnie nie dotyczą. Automatyczne odtwarzanie naprawiłem na włączonym USB. Efekt jest taki, że explorer otwiera zawartosć pen`driva. Natychmiast po podłączniu do portu. Jednak uprzednio otwierał standardowe okno pozwalajace dokonać wybory aplikacji, przy użyciu której dysk wymienny chcę eksplorować . Co do odp. cosik_ktosik, czy jest nadzieja, że to zaskutkuje odnośnie dysków wymiennych? Niezbyt chętnie ingeruję w rejsetr, bo się na tym nie znam. Jeszcze raz podkreślam, że autoodtwarzanie działa, jednak przegięło w drugą stronę. Wszystkim dziękuję i pozdrawiam.

Jedna i druga moja propozycja została tak napisana, aby działał autostart zarówno dla płyt, jak i pamięci przenośnej.

Jeszcze raz dziekuję. “Nie skonfigurowano” jest wybrane. Co do rejestru, trudno, moja strata. Mam mgliste przeczucie, ze to również nie podziała. Jednak wyrazy uznania. Dziękuję.

…autostart działa, tylko nie tak jak bym chciał.