Autoodtwarzanie płyty CD/DVD

Witam wszystkich zainteresowanych i niezainteresowanych :!:

Lektura nieobowiązkowa, ale warto przeczytać :stuck_out_tongue:

Dzisiaj postanowiłem rozwiązać trapiący mnie od pewnego czasu problem - otóż każda włożona do napędu płyta (CD/DVD - zarówno w jednym jak i drugim z napędów) nie reagowała przez “Monitowanie o wybór akcji dla płyty” [taka opcja jest w właściwościach każdego z napędów] mimo że opcja była włączona.

Po prześledzeniu forum natknąłem się na kilka ciekawych postów z których skorzystałem, jednak wyników większych nie zanotowałem.

Przedstawiam poniżej z czego skorzystałem:

  1. ___ http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=872712&sid=62cb9465dc36c754e7490adee944ac22#872712
  1. ___ Mam problem z tym wpisem …

    1. Start/Uruchom/regedit

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer

    DWORD o nazwie NoDriveTypeAutoRun, wartości szesnastkowa: b5, dziesiętna: 181

    Lub wklejamy podany tekst do notatnika:

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]

    “NoDriveTypeAutoRun”=dword:000000b5

… sprawa dotyczy dokładnej wartości w podanym wyżej kluczu (zasugerowane jest b5 lub 181 - w odpowiednim systemie liczbowym). Otóż pod adresem, z którego również skorzystałem by bardziej szczegółowo wgłębić się we wszystkie wpisy w rejestrze itp. dotyczące autorun’u napędu … -> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=1194815#1194815 … występuje mianowicie klucz

… i ten post bardzo mnie zdziwił, gdyż jeżeli wartość b5 wyłącza funkcję autoodtwarzania, a w lokalizacji

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer 

DWORD o nazwie NoDriveTypeAutoRun, wartości szesnastkowa: b5, dziesiętna: 181

wpisywałem właśnie b5… to czy “komenda” w rejestrze jest prawidłowa - wg usera skitles01 wręcz przeciwnie - pełni ona funkcję wyłączającą. 3. ___ Pozostając przy pozycji

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

i wpisie NoDriveTypeAutoRun … muszę nadmienić, że przed modyfikacją wpisu tego nie było. Wprowadziłem go jak zasugerował skitles01 z wartością “91” (w systemie szesnastkowym). Miałem natomiast wcześniej wpis “NoDriveAutoRun” z warością następującą: “ff ff ff” (binarna). Postanowiłem usunąć wpis/wartość, bez konsekwencji jak się okazało później. NIESTETY TE ZABIEGI NIE POMOGŁY - AUTOSTART ZARÓWNO W NAPĘDZIE CD, JAK I DVD+/-R/W/DL NIE DZIAŁAŁ. Znalazłem pozycję na forum dotyczącą tego samego klucza ale o całkiem innym wpisie (wartości) i ciekawych informacjach. -> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=699681#699681Informacje od usera Robinhio przedstawiają się następująco (wartość hex:95,00,00,00 zamiast 91 w systemie szesnastkowym)

Windows Registry Editor Version 5.00 


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom] 

"AutoRun"=dword:00000001 


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] 

"NoDriveTypeAutoRun"=hex:95,00,00,00

Poszedłem za wskazówką i nadal nie widziałem efektów, ale … … doczytałem się czegoś więcej:

Miałem wyłączonego Deamon’a ale włączyłem … zobaczyłem do jego “Opcji” i włączyłem pozycję autostart (spowodowało to ładowanie programu przy ładowaniu sytemu). Po restarcie nie wyłączyłem autostartu Deamona przy użyciu jego opcji tylko przez:

Start-> Uruchom-> msconfig-> Uruchamianie-> "Odznaczyłem pozycję Daemon"

PO RESTARCIE AUTOODTWARZANIE ZACZĘŁO ŚMIGAĆ AŻ MIŁO BYŁO PATRZEĆ :stuck_out_tongue: PO TAK DŁUGIM ROZSTANIU Z NIM :!: ______________________________________________ ______________________________________________ Poniżej przedstawię listę kluczy i wartości do nich które obecnie mam przypisane i przy których Autoodtwarzanie nośników danych śmiga:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer] 

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom] 

"AutoRun"=dword:00000001


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] 

"NoDriveTypeAutoRun"=hex:95,00,00,00

_______________________________________________

_______________________________________________

Jednak nadal nie wiem czy w kluczu:

->> [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] we wpisie “NoDriveTypeAutoRun” podana wartość musi być hex:95,00,00,00 czy 00000091 :?: :?:

->> [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer] we wpisie “NoDriveTypeAutoRun” podana wartość musi być 00000091 czy 000000b5 :?: :?:

->> [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] wpis i wartość “NoDriveAutoRun”=hex:ff,ff,ff … czy on jest potrzebny :?: :?:

Pozdrawiam, myślę że niektórym osobom pomogę w rozwiązaniu problemu związanego z autodtwarzaniem nośników danych w napędach optycznych.

Jednocześnie proszę o odpowiedź na pytania wynikające z treści, oraz pytania zadane na końcu tego postu.

Dzięki z góry.

Venice3000 :o

jak to mogę wkleić? do rejestru za jednym zamachem?

http://groups.google.pl/group/ms-news.p … cb62ed2520

Złączono Posta : 22.08.2007 (Sro) 21:10

Wklej do notatnika i zapisz jako plik reg.

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer] 

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091 


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom] 

"AutoRun"=dword:00000001 


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] 

"NoDriveTypeAutoRun"=hex:95,00,00,00

ok zrobiłem

Szymek2.0 __ widzę, że już są pierwsze efekty jeżeli chodzi o zainteresowanie tematem. Jednak chciałbym się dowiedzieć czy te zmiany w rejestrze wywołały pozytywny efekt … :?:

… szczególnie mam na myśli tutaj pierwszą i trzecią wartość (wpis w kluczu):

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer] 

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] 

"NoDriveTypeAutoRun"=hex:95,00,00,00

Jestem tym zainteresowany gdyż w bardzo niewielu miejscach na forum znalazłem tego typu wartości jak 91 i 95 :!:

wartośc “NoDriveTypeAutoRun”=dword:000000b5 wyłącza funkcję

:slight_smile:

Autoplay Repair Wizard. Polecam. Wymaga sprawdzenia oryginalności systemu

Hey … a to się tyczy obydwu wspomnianych przeze mnie w poprzednim poście kluczy :?:

  • w pierwszym jest 91 (szesnastkowy)

  • w drugim jest 95 (binarny)

A Ty mówisz o jakim systemie liczbowym :?:

przepisałem wszytko ręcznie :mrgreen: i działa :mrgreen:

Wcześniej trochę pokręciłem przez co wprowadziłem niektórych w błąd ale teraz może wyjaśnię

http://forum.enter.pl/archiwum/forum_watek_nr_5268.html

A więc liczba 95.91 czy inna oznacza które napędy mają mieć opcję automatycznego odtwarzania niezależnie w jakim to będzie syst.

Czy ma to być wartość binarna czy w zapisie szesnastkowym czy dziesiętnym to nie ma znaczenia ponieważ

"NoDriveTypeAutoRun"=hex:95,00,00,00 jest to to samo co

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000095 ( 149) w nawiasie wartość dziesiętna

jak to sprawdzić wejdź do rejestru odszukaj

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091 >> PPM na NoDriveTypeAutoRun >> modyfikuj dane binarne i zobaczysz wartość 0000 91 00 00 00

Microsoft zaleca dla Win 98 “NoDriveTypeAutoRun” REG_BINARY 95 00 00 00

w Win XP domyślna jest “NoDriveTypeAutoRun”= REG_DWORD :0x00000091

zauważ różnicę REG_BINARY / REG_DWORD

W Win XP możesz zapisać w jednym czy drugim zapisie działa tak samo nie wiem jak w starszym systemie.

czyli wartości dla XP

są prawidłowe

HKEY_LOCAL_MACHINE zawiera wszystkie informacje związane z komputerem - zainstalowany sprzęt i programy oraz parametry systemu. Dane dotyczą wszystkich użytkowników danego systemu.

HKEY_CURRENT_USER zawiera informacje dotyczące zalogowanego użytkownika.

Jeżeli ktoś na kompie ma tylko jednego użytkownika

w tym kluczu nie musi mieć wcale tej wartości (pogrubione)

:slight_smile:

Muszę dodać że dość ważną wartością jest w kluczu

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

" NoDriveAutoRun" autofix ustawił mi to na=dword:ffffff9f

:slight_smile:

Venice3000 jak już się bawisz rejestrem to może mi doradzisz jak uruchomic Webcam w trayu tak aby ruszał razem z systemem (przed logowaniem) - chodzi mi o tworzenie nowych usług, wiem że to troche nie w temacie ale może moderator dopuści

Start >> Uruchom >> regedit

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

“program”=“C:\Program Files\nazwa katalogu\program.exe”

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

“program”=“C:\Program Files\nazwa katalogu\program.exe”

:slight_smile:

Leon$ zrobiłem jak napisałeś ale żadna nowa usługa się nie pojawiła

Witam ponownie … pozwolę się odnieść do tego klucza - otóż u mnie sprawa wygląda następująco:

-> “NoDriveAutoRun”=hex:ff,ff,ff,ff

-> “NoDriveTypeAutoRun”=dword:0x00000024

.

.

Jeżeli Leon$ masz taką możliwość to prosiłbym o sprawdzenie tego u siebie … jak te wartości wyglądają u Ciebie :?: :?: :?:

.

.

___

:frowning: :frowning: Autofix’u nie mogę ściągnąć mam nadzieje z wiadomych -wszystkich orientującym się w sprawie userom - powodów / a nawet jednego powodu.

Ale na całe szczęście można wspólnymi siłami na forum sprostać wsyztskim wyzwaniom :mrgreen: :mrgreen:

.

.

.

.

.

Złączono Posta : 23.08.2007 (Czw) 23:20

Dokładnie jak pisze Leon$… ale moim zdaniem w rejestrze wystarczy dokonać zmian tylko w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE…\Run] we wskazany sposób

gdyż mareksolak zaznaczył iż ma to się dziać przed logowaniem - odpalanie względne ogólnodostępne jeżeli występują konta użytkowników.

.

.

.

Pisać … zawsze odpiszę :!: :!: :!:

Zacznijmy od tego że funkcja “NoDriveAutoRun” powoduje wyłączanie autouruchamiania na poszczególnych napędach wliczając w to wszystkie dyski

"NoDriveAutoRun"=hex:ff ff ff ff i “NoDriveAutoRun”=dworf:ffffffff

blokuje autouruchamianie na wszystkich dyskach

"NoDriveAutoRun"=dworf:00000000 odblokowuje wszystkie dyski i napędy

czyli aby autouruchamianie działało należy wpisać 0 (zero) lub usunąć “NoDriveAutoRun” z rejestru

"NoDriveAutoRun"=dworf:00000004 wyłącza C:

opiszę to na swoim przykładzie

Mam:A:,C:,D:,E:, F:G :H:,I:,J:,K: pogrubione to napędy DVD i CD ROM

"NoDriveAutoRun"=dworf:ffffffdf ( df ) wyłącza wszystkie dyski oprócz F:

"NoDriveAutoRun"=dworf:ffffffbf ( bf ) wyłącza wszystkie dyski oprócz G:

"NoDriveAutoRun"=dworf:ffffff9f ( 9f ) wyłącza wszystkie dyski oprócz F:,G:

U mnie wartości w rejestrze o których była dyskusja wyglądają tak

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoDriveAutoRun"=dword:ffffff9f

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091

w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer bez wpisów tobie proponuje

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoDriveAutoRun"=dword:00000000

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091

lub

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoDriveAutoRun"=dword:00000004

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091

można wykorzystać jako pliki.reg

:slight_smile:

Dzieki Leon$… rozwiałeś moje wątpliwość nt. tych literek.

A teraz jeszcze krótkie podsumowanie, dotyczące kluczy, wpisów w rejestrze, które są głównie odpowiedzialne za autoodtwarzanie napędów optycznych

… chcę o tym wspomnieć gdyż wartości i kluczy dotyczących dysków w rejestrze nie jest mało, więc zaczynam:

  1. ___
  1. ___
  1. ___

Leon$ - co powiesz na te oznaczone czerwonym kolorem wartości - nadmieniam że autoodtwarzanie mi działa jak należy.

Może to jest spowodowane tym że jest tylko jeden użytkownik systemu (administrator)

Jeżeli już jesteśmy przy cyferkach to “24” co oznacza jeżeli się orientujesz :?:

O “ff,ff,ff,ff” już pisałeś więc skorzystam z tych wiadomości.

Pozdro :!:

Wpis

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom]

“AutoRun”=dword:00000001

i

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]

“NoDriveTypeAutoRun”=dword:00000091

są prawidłowe nie ma również w tym kluczu wartości “NoDriveAutoRun” która mogłaby blokować autoodtwarzanie pisałem o tym poprzednio

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“NoDriveTypeAutoRun”=dword:00000024

“NoDriveAutoRun”=hex:ff,ff,ff,ff

Wpis ma nieprawidłowe wartości a dlaczego działa ponieważ klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE ma pierwszeństwo nad kluczem HKEY_CURRENT_USER

:slight_smile: