Autoodtwarzanie - przy płycie nie ma autoodtwarzania

Witam. Mam problem z autoodtwarzaniem, bo kiedy wkładam płytę, nie wyświetla się pytanie co dalej robić, a kiedy wkładam pendrive to się wyświetla. Czy ktoś wie jak zrobić żeby działało też przy płytach?

Problem jest w MS Windows 7 Professional 32-bit.

Panel sterowania > sprzęt i dźwięk > autoodtwarzanie, odszukaj w oknie odpowiednią opcję i ustaw - zawsze pytaj przy płycie DVD - CD

Jeżeli chodzi o: Pytaj mnie za każdym razem, to mam to ustawione, ale to działa tylko przy pendrive a przy płytach nie chce się to robić.

Proszę sprawdzić, czy u góry okna zaznaczony jest “ptaszek” w okienku - użyj autoodtwarzania dla wszystkich nośników i urządzeń

Tak mam.

Dalej nie mogę ci już konkretnie pomóc. Powiem tylko, że wina może leżeć w jakimś błędzie systemu i w przyszłości po jego reinstalacji autoodtwarzanie znów będzie działało, lub ewentualnie autoodtwarzanie blokuje ci jakiś zainstalowany program. Taką właśnie sytuację sam kiedyś miałem. Musisz przypomnieć sobie, co ostatnio instalowałeś i w którym momencie autoodtwarzanie zostało zablokowane. Po odinstalowaniu konfliktowego programu, wszystko powinno wrócić do normy, choć może być i tak, że odinstalowanie nic nie pomoże, tylko trzeba będzie przeinstalować system i nie instalować tego trefnego programu, aby nie zakłócić działania autorun

Już po problemie. Przypomniałem sobie że po zainstalowaniu systemu coś było z autoodtwarzaniem. A też po instalacji systemu, zainstalowałem ArcaVir. I się okazało że to ArcaVir to blokował.