Autoprzyciemnianie ekranu

Witam

 

Szukam i szukam i znaleźć nie mogę rozwiązania swojego problemu, może ktoś pomoże.

 

Mam taki leciwy (dwuletni) utrabook Samsunga NP530U3B-A02PL. Komputerek pracuje idealnie pod windows 8.1 proff i nie sprawia żadnych problemów po za jednym który mnie denerwuje od dawna. Jest to “autoprzyciemnianie ekranu, szczególnie widać to po otwarciu dokumentu/okna z jasnym tłem na zewnętrznym (21”) ekranie. Przykładem jest otwarcie dokumentu w MS Office 2013 (okno mam ustawione w kolorze biały) jak dam na full  screen to na ekranie zauważanie zmienia się jasność , ekran jest jaśniejszy. Wystarczy okno zminimalizować (mam ciemną tapetę) ekran prawie natychmiast się przyciemnia.   

 

Poszperałem i niby można to wyłączyć w ustawieniach grafiki lub planu zasilania. U mnie nic z tego nie działa. Może są jakieś magiczne wpisy w rejestrze które trzeba by przeedytować? Ma ktoś jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać.

Masz zainstalowany program Easy Settings od Samsunga? Jeśli tak to uruchom go i zajrzyj do zakładki Zarządzenie energią i Wyświetlacz.

 

Pozdrawiam!

Gdyby to było takie proste. Żaden ustawienia nie działają a nawet wyłączenie w profilu tej przypadłości nic nie daje. Program Easy Settings mam ale tam pod win8.1 nie ma żadnych dodatkowych opcji.

Ha, po wielkich problemach znalazłem rozwiązanie. Nie laptop i nie windows 8.1 tylko monitor fiksował. Powyłączałem jakieś dziwne funkcje i jest ok.