Autoreset tabletu Ainol Novo 7 Aurora

Witam,

od pół roku posiadam tablet Ainol Novo 7 Aurora [Android 4.0.3 już fabrycznie był zrootowany] i postanowiłem, że można by było go lekko podkręcić [bo mimo procesora 1 GHz nie jest to jakiś demon szybkości nawet przy przeglądaniu Google Play].

Wszystko dobrze się zapowiadało - pobrałem Antutu CPU Master Pro, do uruchomienia potrzebował BusyBox’a - tego oczywiście też zainstałowałem i program uruchomił się bez większych problemów. Mimo, że nie grzebałem nic przy kernelu, to i tak mogłem podkręcić procesor z 1 GHz do 1.5 GHz, ale oczywiście postanowiłem na początek podkręcić do jakiś 1200 MHz. Klikam “zastosuj” i wszystko stanęło. Tablet się zawiesił, poczekałem z 2-3 minuty i nadal wisi więc przytrzymałem power żeby go wyłączyć.

Po ponownym włączeniu tabletu wszystko wyglądało tak jakbym kliknął “przywróć ustawienia domyślne” - poradnik na starcie, domyślne aplikacje na pulpicie itd.

Ustawiłem język polski i chcąc pobrać od nowa swoje aplikacje z marketu - chciałem włączyć WiFi - niestety przy próbie połączenia się z siecią domową otrzymywałem błąd uwierzytelnienia. Jako iż taka rzecz z WiFi przytrafiła mi się już kiedyś przy podkręcaniu smartfona - zrestartowałem tablet. Przy włączaniu pojawił mi się taki obrazek:

68357_7885263992_1b0cd197d3_n.jpg

Więc znów przytrzymałem power, znów restart i tym razem wstał… niestety znów system się przywrócił do ustawień domyślnych. Ile restartów tyle razy się resetuje :frowning:

Próbowałem wejść w recovery mode, wyczyścić cache i przywrócić jeszcze raz ręcznie do ustawień domyślnych - nic nie pomogło.

Dlatego Was proszę o pomoc - jak to naprawić? :smiley:

Czeka cię formacik:

BTW. Z tego co kojarzę te tablety podkręca się w menu cpu mode settings w ustawieniach, i domyślnie chyba do 1.2 lub 1.3GHz choć powinny być romy które udostępniają taktowanie do 1.5GHz.

Nie da się tego zrobić w inny sposób? Gdzieś wyczytałem, że ponoć te pliki systemowe [ustawienia itd] nadal znajdują się w tablecie.

Nie dodałem powyżej do posta, ale zauważyłem, że chyba po prostu teraz ten system nie ma uprawnień do zapisu nigdzie [nie da się nawet zainstalować aplikacji z karty pamięci].

Poza tym ja mam Aurora, a nie Aurora II.

Być może się da z poziomu narzędzi zawartych w android SDK, ale nie znam androida na tyle aby ci pomóc, najlepiej zrobisz jak zgłosisz się z tym problemem na forum tematyczne.

Reinstalacja systemu to najprostsza metoda “naprawy” tabletu.

http://www.slatedroid.com/topic/33944-t … ly-useful/

Masz może konto na tym forum? Bo widzę, że tu trzeba kilka postów napisać żeby mieć możliwość pobierania tych plików :?