Autorun - wirusy?

Czytałem na którymś z tematów na forum, że jeżeli się ma plik “autorun.ini” to się ma wirusa,

ja mam dużo takich plików

57vEjbXFrk1

Ale antywirus po przezkanowaniu dusku niepokazał niczego zlośliwego.

Czy te pliki które wyszukałem to wirusy?

Nie

Nie, to nie są wirusy.

Wirusa możesz mieć, gdy ten plik jest w głównym katalogu jakiegoś dysku, np.Klikasz dwukrotnie dysk lokalny © i masz tam ten plik.Pliki które wyszukałeś, są niegroźne.Są one wewnątrz folderów, a tam nic nie zrobią.Trzy ostatnie pliki przedstawione na screenie są utworzone przez oprogramowanie HP Digital Imaging.Pozostałe są po prostu plikami tymczasowymi.Pliki takie nie są same w sobie wirusami.To po prostu pliki z informacją, co system ma uruchomić po kliknięciu na dany dysk.Zauważ, że gdy wkładasz do komputera płytkę z instalatorem jakiegoś programu, to po włożeniu automatycznie odpala się jego instalator albo jakieś menu z opcjami instalacji programu.Żeby do niego powrócić wystarczy kliknąć dwukrotnie ikonkę tej płytki w moim komputerze, a system zamiast wyświetlić zawartość płytki, system odpala to menu lub instalator.Właśnie obecność tego pliku powoduje takie zachowanie, system z tego pliku wie, co ma odpalić.Jednak ten plik ma duży związek z wirusami.Wyobraź sobie, że podpinasz pendrive do zawirusowanego kompa.Wirus chcąc przenieść się na inny komputer, kopiuje się na pendrive.Mało tego.Tworzy na pendrive właśnie taki plik, przez co gdy podłączysz pendrive do innego komputera, system automatycznie uruchomi wirusa.Dlatego obecność tego pliku na jakimkolwiek pendrive, karcie pamięci, dyskietce, czy też innym nośniku wymiennym powinna cię zaniepokoić.

Pozdrawiam

Maciejozzzo ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.