Autoruns

mam kłopot z usunięciem autorunsa, bo mi wyświetla komunikat, a chcę się go pozbyć, więc tak myślę, że chyba tylo w ten sposób moge się go pozbyć.

Tego nie ma w panelu sterowania usuń/dodaj programy, ani to samo w innych programach nie moge go znaleść, więc postyanowiłem go usunąć, tym bardziej, że chyba jest mi zbyteczny, a zainstalowałem go po to, by się przekonać co on daje, jakie funkcje, ale to okazuje się, że tylo mi sprawił kłopot, a nie pomógł w problemach, więc postanowilem go wywalić z kompa, ale jest problem w jaki to sposób.

Już niejednego sposobu już próbowałem, lecz na nic to wszystko.

Pomyślałem sobie,. że może tu coś dostanę jakąś pomoc, bo sam nie poradzę sobie z tym, bo inaczej instalacja systemu od nowa, a może to się da uniknąć. Choć to mi nie przeszkadza, bo tylo odfajkuję to sobie i mam w porzadku

beztytuu6mk.jpg

Nie jestem informatykiem, więc pomóżcie mi, może wam się to uda.

Tylo nie proponujcie mi Hijack this, bo się na tym w ogóle nie znam

w menu start wybierz uruchom i tam wpisz: gpedit.msc, następnie klikaj na “konfiguracja komputera->szablony administracyjne->system” i tam masz opcję “wyłącz funkcję autoodtwarzanie” (domyślnie nie skonfigurowane) - zmień na włączone. Gotowe

ok, juz to zrobiłem, zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadziję, że chyba będzie ok, bo to tylo przeszkadza

Złączono Posta : 07.04.2006 (Pią) 21:59

to nic nie dało, to chyba co innego, ale co???

Zasięgłem informacji w pomocy technicznej w Microsofcie, tam było nadmienione o tym, ale to było tylo poruszone, że to związku z tą aplikacją, więc mnie się wydaje,że to chyba to, bo cóż innego.

Mnie się wydaje, że chyba tylo poczekać na coś poważniejszego, i przeinstalowac sobie system.

Chyba że macie jakieś inne pomysły na to.

Oczekuję propozycji

sprawdz :slight_smile:

http://www.komputerswiat.pl/faq/004-faq-software.html

" Windows 2000/XP Home

Aby wyłączyć autoodtwarzanie płyt CD/DVD należy zmodyfikować pewien wpis w Rejestrze systemowym Windows. Klikamy na Start, następnie Uruchom� i wpisujemy polecenie regedit. W oknie Edytora Rejestru rozwijamy następujące klucze: Mój Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom. Wyłączenie niechcianej funkcji polega na zmianie wartości wpisu autorun z 1 na 0. Przywrócenie domyślnej wartości 1 spowoduje że funkcja autoodtwarzania płyt ponownie stanie się aktywna."

Dzięki za link, ale tu nie chodzi o autoodtwarzanie płyt CD, czy DVD, tu chodzi nawet o otwieranie się systemu, to mam prawie na kazdym kroku, nawet gdy wchodzę w panel sterowania.

reszta to jest dla mnie trochę za bardzo skomplikowana sprawa, nie4 jestem aż taki zaawansowany w tych sprawach, dlatego też może poczekam jakoś coś się gorszego stanie, to wtedy sobie przeinstaluję system. bo chyba tylo to mi pozostało.

A propo tego jeszcze to chciałem powiedzieć, że dużo ludzi ma z tym kłopoty, trochę przeglądałęm wczoraj internet i wiem, że to nie tylo ja w takiej sytuacji stoję.

Ale myślę, że przeczekać trochę aż coś zacznie mi się gorszego dziać i instalacja systemu, chyba tylko to mi pozostało.

Nie jestem aż taki zaawansowany w tym wszystki, także co do kluczy to wolę się nie tykać, i tak wiele zrobiłem, pozostale już nie dla mnie

sprawdz co masz w autostarcie start-> uruchom-> msconfig zakładka Uruchamianie

EDIT:

czy Twoje konto jest administratorem :?:

cięzko jest mi coś powiedzieć na ten temat, bo specjalnie się na ty nie znam, ale to się wszystko chyba się stało od momentu instalacji autorunsa, tylo kto wiedział, że w coś takiego się wkopię, choć to specjalnie mi nie przeszkadza. Już trochę zaczynam się do tego przyzwyczajać.

Jeśli chodzi o logowanie się jako administrator, to chyba to jest to między innymi, ale to stosuję od dość dawna, także już nieraz stosuję automatyczne logowanie się do systemu.

Już nieraz przeprowadzałem sobie instalację systemu, ale miałem wszystko w porzadku, nie było tego.

Teraz dopiero kiedy zachciało mi się zainstalować tego autorunsa.

A dopiero nie tak dawno przeczytałem sobie na temat tego narzędzia, że to jest raczej dla bardziej zaawansowanych użytkoników, czyli nie takich jak ja.

Ale cóż, człowiek chce się uczyć Informatyki, także wszystko pomału i tak już wiele umiem

sprawdz to i zobacz czy tam nie znajduje sie skrót do tego programu, jak tak to odchacz

spojrzałem po raz drugi, chyba coś wykryłem, ale czy to jest to :frowning:

ciężko jest coś powiedzieć, jest tylo widne run, ale nie jestem pewny czy to akurat to, a nie chcę się pomylić.

Także chyba dochodzimy, ale czy to jest to :?: :frowning:

andrzejno1964 napisał:

Czy chodzi Ci o odinstalowanie programu Autoruns - Sysinternals, bo jeżeli tak to wystarczy usunąć folder, w którym znajduje się ten program.

Ja sądzę, że Twój problem polega na czym innym - przeanalizuj opcje jakich użyłeś w programach Dr. TweakXP i Windows Configurator i tam szukaj rozwiązań.

tu już chyba nic nie pomoże, jak mówięłm wcześniej chyba trzeba się wstrzymać do czegoś gorszego, a wtedy tylo mi pozostało przeinstalowanie systemu.

to chyba nie ma co kombinować, bo odznaczyłem te run, ale to jeszcze chyba gorzej narobiłem.

A z tymi programami, też próbowałem, które mam zainstalowane w komputerze, wszelkich ustawień próbowałem, ale to nic nie pomaga

Chyba to nie ma co, ale dziękuję za pomoc, tylo ja się dziwię, że takie aplikacje są wprowadzane do zainstalowania, ale nie można się tego pozbyć.

To kto to w ogóle nad tym pracuje i modzi w tym to ja już nie rozumiem.

Owszem informacja była, ale to potem zauważyłem, poza tym to chyba nie tylo ja mam z tym kłopoty, bo przeglądałem kilka stronek, także coś też było poruszone o tym.

Ale to już w takim razie nic nie kumam, ale wszystkim serdecznie dziękuję

Pobierz plik stąd

Kliknij dwa razy i Ok. Zrestartuj komputer.

Na wszelki wypadek daj loga z Hijacka do działu Bezpieczeństwa

Wiesz, chyba pomogło, już się nie pytam co totakiego było, ale o dziwo wzdłem do systemu bez tego komunikatu, a to już wielki sukces

Jeszcze dalej będę to obserwował, ale chyba wydaje mi się, że to chyba to było to. Tylo zdrać mi tajemnicę tego.

Co do Hijacka, to już mówiłem, że się nie znam na tym, czytałem już opis na ten temat, ale nic nie moge zrozumiec ztego. Ja to już kiedyś miałem, ale go wywaliłem, bo się kompletnie nie zna się na tym.

A mam coś znów zepsuć, to wolę się do tego nie tykać.

Ale zasługujesz na miano, niejedn się na moim miejscu męczył, i chyba nie mogli sobie poradzić z tym, bo trochę obserwowałem innych jak sobie radzili z tym. Miejmy nadziję, że wszystko będzie dobrze

ze sie zapytam co to za program :?:

to nie jest żaden program, podejrzewam, że to jest jakieś narzędzie, lub aplikacja, która naprawia to wszystko, ale już jest wszystko ok.

Resztę musisz się dowiedzieć u kolegi, który podal mi właśnie coś takieigo.

Bo ja sam nie wiem co to takiego było, ale napewno nie program, tylo aplikacja.

Reszta do Robinhio, bo to on zrobił, to jego było dzieło