Autostart - co mogę wyłączyć?

Za dużo chyba usług, system ładuje się dłużej, niż w poprzednim o wiele starszym laptopie z Win7 (ale tam autostart był mocno odchudzony). A może coś z tych programów można w ogóle usunąć?

Proszę o poradę.

Wszystko oprócz antywirusa można wyłączyć. W razie potrzeby zaznaczysz ponownie autostart.

2 polubienia

Wywal/odinstaluj All user startup oraz Current User Startup. Utwórz punkt przywracania systemu.
One note raczej nie używasz?
Ja jeszcze wywaliłbym wszystko od Synaptic-a, stery windowsowe działają równie dobrze.
Odinstaluj jeszcze teamviewer, pewnie go nie używa nikt a miejsce w pamięci zajmuje.

TeamViewer używam jak najbardziej, OneNote też.

Wyłączyłam wszystko oprócz Panda Protection Service; po restarcie automatycznie zaznaczyło się Panda Product Service. Wszystko działa, ale na pasku narzędzi nie ma ikonki antywirusa, ani przełączenia języków. Włączyłam jeszcze Panda Devices Agent, ale po restarcie nic się nie zmieniło. Jak to mogę włączyć? Antywirus najwyżej mogę zainstalować od nowa, ale ikonkę języków? Co mam włączyć?

Ale i tak ładuje się dłużej, niż Siódemka, kiedy była świeża… Ale szybciej, niż przedtem.

Dysk SSD założyć i system wstaje w parę sekund, nawet z zawalonym autostartem.

Dzięki :slight_smile:

Ja też się podłączę do dyskusji bo mam podobne pytanie. Jakie programy/usługi Windows mogę wyłączyć w Autostarcie bez żadnej szkody dla systemu? Chciałbym się upewnić. Poniżej załączam screeny z Glary Utilities:



Ja mam za to nietypowy (problem) Otóż jak zamykam system i uruchamiam go ponownie, to wszystkie programy, których nie zamknąłem startują wraz z systemem, czy ktoś miał taką sytuację. czy jakaś usługa tym zarządza? Czy może to jakaś opcja win 10 CU? Zaznaczam, że nie mam tu na myśli opcji autostart programów?

Może dajesz na Uśpij system

Wg jednego z tematów to nowa funkcja, powinno ją obejść wyłączenie szybkiego uruchamiania.

Daj screeny z programu Autoruns https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns z zakladek Logon i Services - dla pewności wpisy Microsoftu są ukryte. Program uruchom jako Administrator.