Autostart i czyszczenie rejestru

Witam, chcialem sie dowiedziec czy jest mozliwosc, zeby po kazdym uruchomieniu systemu byl czyszczony/przywracany rejestr.

Chodzi o to, żeby sie nie zaśmiecał. Np. zainstalował bym na nowym systemie programy których non stop używam i zrobił punkt przywracania rejestru czy jak to nazwać i tak przy kazdym uruchomieniu by do tego przywracał. Jeżeli jest to możliwe to ile czasu przy uruchomieniu może to zajmować.

Pozdrawiam i dzięki z góry za odp.

Możliwość pewnie jest, ale sensu już nie. Rób czyszczenie rejestru raz na tydzień, o ile coś robisz, i będzie ok :wink:

wolalbym wiedziec, a moze ktos wytlumaczyc jak zrobic w programie regcleaner recznie taki punkt przywracania i same przywrocenie takiego punktu?

Oczywiście, że jest i to nie tylko rejestr czy autostart…cała zawartość dysku systemowego może być przywracana do pierwotnego stanu…mówię o programach do wirtualizacji, których przykładem jest Returnil dostępny też na DP

http://www.dobreprogramy.pl/Returnil-Sy … 22155.html

Ale oprócz niego są inne spełniające tę samą funkcję…Shadow Defender, Faronics Deep Freeze, Wondershare Time Freeze, Toolwiz Time Freeze, BitDisk…

ok dzieki, ten Returnil System Safe Free ma taka opcje chyba w wersji platnej wiec odpada. Moze ktos opisac jak zrobic recznie takie ‘przywracanie’ rejestru za pomoca regcleaera?

ichito , nie widze sensu niczego instalować , system już to ma (to sie nazywa Przywracanie systemu )

start > wszystkie programy > akcesoria > narzędzia systemowe > przywracanie systemu - utwurz punkt przywracanie i nazwij go np. punkt stały czy coś w tym rodzaju a później morzesz do wykorzystywać do przyracania systemu do tych ustawień/programów

  • inna sprawa to jak dodać przywracanie systemu do zaplanowanych zadań - to jeszcze proste , ale jat wskazać konkretny punkt?

nie stety tu już wymiękam

@mareksolak

Punkty przywracania systemowe…migawki systemu czyli mechanizm roll-back to zupełnie coś innego, niż wirtualizacja systemu. Punkty przywracania bazują na konkretnym jednym momencie w tym systemie, do którego masz możliwość powrotu, ale jeśli masz system np. zainfekowany to do takiego właśnie zainfekowanego systemu wprowadzisz zmiany zapisane w punkcie przywracania. Bardziej bezpieczne są mechanizmy bazujące na migawkach jak np. Eaz-fix czy Comodo Time Machine, czy skompresowanych obrazach jak np. Keriver 1-Click, ale tu też bazuje się na konkretnym jednym stanie systemu, do którego możemy powrócić z konsoli programu przed załadowaniem systemu. Dobre, bo może nas uratować od zainfekowanego właśnie systemu.

Programy do wirtualizacji systemu, jak podane powyżej nie ograniczają nas w tym kontekście w ogóle…masz ochotę poeksperymentować, to włączasz tryb wirtualizacji, kombinujesz ile chcesz i jak chcesz, a potem jednym zwykłym restartem przywracasz system do stanu tuż przed włączeniem trybu wirtualnego.