Autostart i menu start

Siemka!!

1.Mam na winku Xp 2 użytkowników i jest problem z autostartem…chce aby jednemu użytkownikowi uruchamiało sie tylko gg i coś jeszcze a 2-mu uzytkownikowi jakies inne programy…gdy daje start a potem uruchom i wpisuje msconfig to tam mozna ustawic ale dla wszystkich uzytkownikow da rade ustawic dla 1 i 2 osobno??

  1. A teraz menustart…jest 2 uzytkowników i chce aby u jednego był tylko office i acrobat reader a u 2-go reszta programow ale jak klikam PPM w menu na np folder nagrywarka i klikam usun to wyswietla, ze folder zostanie usuniety dla wszystkich uzytkownikow a ja chce tylko dla jednego…

Spóbuj ustawić najpierw u pierwszego użytkownika na koncie, później przeloguj się na drugie konto i ustaw, co chcesz dla drugiego…

To nie działa…

Autostart dla danego użytkownika konfiguruj uzywając katalogu: C:\Documents and Settings** tutajnazwaprofilu **\Menu Start\Programy\Autostart :wink:

Ok dzięki wszystko działa!! wyłączyłem wszystko w msconfig a potem dodałem do autostartu i już wszystko OK…:smiley: a z menustart to sobie juz sam poradziłem dzięki temu postowi…bo naprowadził mnie, że trzeba zmienić tylko w: menustart i będzie już tak jak trzeba

Mam pytanie - może i naiwne.

W czasopismach komputerowych (np.Komputer Świat) dowiaduję się, żeby na codzień nie korzystać z Konta administratora systemu, a utworzyć dodatkowe konto do pracy codziennej z ograniczeniami. I tu mam problem - w jaki sposób przyznać uprawnienia, dla tego konta, do aplikacji zainstalowanych na komputerze (poczta,komunikatory,opera,winamp itp.) to jest takich programów, które są potrzebne do normalnego użytkowania kompa. Czy to co pisze - adpawl - można zastosować w tym przypadku? Jak to zrobić - nie wiem, jestem w tym jeszcze zielony.

Kazdy ma na swoim komputerze konto o nazwie Administrator.

Wystarczy na nie wejść i zmienic swoje uprawnienia dla konta.

robisz to tak:

Przy zalogowaniu CTRL+ALT+DELETE wciskasz intensywnie a zobaczysz okienko gdzie wpisujesz Administrator i ewentualnie hasło.

Po zalogowaniu na konto wchodzisz:

start>>uruchom>>control userpasswords2

Tam klikasz na nazwe konta>>Własciwosci>>Członkostwo grupy i ustalasz uprawnienia. :slight_smile: