Autostart index.htm (autorun)

Chciałbym wypalić płytkę ze stoną która by się ładowała automatycznie po włożeniu płyty CD. Zrobił plik autorun.inf o treści

[autorun]

open=start index.htm

to po włożeniu płyty nie startuje mi :frowning: to zrobiłem taki:

[autorun]

open=index.htm

to mi zaczyna wczytywać stonę http://www.index.htm :confused: Zobiłem autostart do pliku start.bat o teści:

index.htm

no to prawie działa, bo pod windowsem xp działa bez problemu ale już pod 98 pisze że złe polecenie :frowning:

Ma ktoś inny pomyśł żeby autostart pliku index.htm działał pod xp i 98 (i innymi systemami)?

autostart plików html… nie ma jednego polecenia uniwersalnego, dla Win98 jest inne, dla XP inne…

rss to napisz jakie jest na 98!!

nie rozkazuj mi bo ci nic nie powiem :evil:

nie pamiętam tego polecenia, jak będę w domu to poszukam, bo w którymś z KŚ było to opisane…

tymczasem zobacz ten programik: http://www.phdcc.com/shellrun/ może ci się przyda…

rss sorry że to tak zabrzmiało :frowning:

już patrzę ten programik.

A co ma zawierac plik index.html? Czy ten plik masz na plycie?

Robinhio a co do tego ma co zawiera? Przecież w index.htm zazwyczaj jest zapisany kod źrółowy strony głównej jakiegoś serwisu (strony). I właśnie chce żeby strona główna mojej stronki wczytywała się po włozeniu płyty. Ta płytkę bede rozdawał kilku ludziom (niezbyt profesjonalnym) i każdemu tłumaczyć żeby wlączył sobie index.htm to bez rezultatów bo połowa nie bedzie wiedziała jak to zrobić :confused: A jak zrobie że automatycznie wystartuje to problem z głowy.

rss ten programik mógłby być jeszcze dziszaj go potestuje i zobacze czy może być (najgorsze jest to że on się włącza i zostaje zamiast się zgasić) ale uruchamia index.htm to jest już coś.

michael_13

Mozesz zrobic sobie tak

1 Opcja

Tylko musisz umiescic plik start.exe na plycie. Ten plik znajdziesz w Windows 98 w folderze w windows\command

  1. Opcja

Plik startuj.exe kopiujesz z plytki czasopisma CHIP na swoja

Powinno dzialac

Robinhio o to mi włąsnie chodziło! !!

Jakbym wiedział jak ci dać punkt pomógł to bym Ci go dał tylko nie wiem gdzie jest ta opcja na tym forum (w phpbb by przemo jest pod postem tutaj tego nie ma :/) Ale cóż jesteś moim dłużnikiem. :mrgreen: