Autostart - które aplikacje można wyłączyć

Witam. Tym razem piszę w sprawie komputera, którego używam w pracy. To Windows 98 SE. Chciałbym się dowiedzieć, które procesy zaznaczone na poniższym screenie mogę bezpiecznie wyłączyć aby przyśpieszyć uruchamianie systemu i jeśli wiecie to do czego one służą ;).

93731854.jpg

Możesz wyłączyć wszystkie.

tego bym nie robił na pewno mu się Zapora Zone alarm zbuntuje poza tym systry zniknie i będzie płakał :slight_smile:

To od HP (pewnie drukarkę masz HP) można by było wyłączyć na pewno. mstask.exe w sumie też to jest menadżer tak zwanych “Zaplanowanych Zadań” jeśli nie korzystasz z przypominania albo automatycznego czegoś typu updata spokojnie można wyłączyć , nawet jak korzystasz to możesz robić to sam.

Tego USB98 raczej nie wyłączaj bo wszystko co masz pod USB przestanie prawidłowo działać reszty nie bardzo znam :smiley:

Dzięki. Zauważyliście, że są dwa SysTray e? Jeden nazywa się SystemTray a drugi Zasobnik systemowy. Czy to nie dziwne? Jeden chyba jest zbędny i można go wyłączyć… prawda?

nie przy Win 98 i aktualizacjach … po prostu tak jakoś robi :expressionless: nie pytaj jak to jest ale tak jest próbować możesz :slight_smile: ale na własne ryzyko :smiley: bo to delikatna sprawa :expressionless: czasem jest tak ze coś się wyłączy z tego a potem pozostaje F8 :wink: i tryb awaryjny :smiley:

z doświadczenia: raz wyłączyłem posypał się system innym razem działało lepiej a jeszcze innym samo się przywróciło i maiłem 3 :slight_smile: dlatego sam na własną odpowiedzialność to robisz :slight_smile:

Wyłączyłem ten “po polsku” i jest wszystko dobrze… Na razie ^^