Autostart maszyny wirtualnej w VMware Workstation

A więc mam taki problem uruchamiam komputer matkę po załadowaniu windowsa uruchamia się VMware i muszę ręcznie uruchamiać maszyny mam takie marzenie żeby te maszyny uruchamiały się zaraz po uruchomieniu VMware Workstation czy jest jakaś możliwość wiem że na VMware Server jest na VirtualBox też to jak to zrobić na Workstation?

vmrun start c:\My Virtual Machines\<virtual_machine_name>.vmx

i w autostart, może jakieś opóźnienie? nie podałeś jaką wersję używasz ale to wyżej powinno załatwić sprawę jak nie to tu zobacz

Wersja 10, opóźnienie myślę jakieś 3 min po uruchomieniu systemu żeby się nie przywiesił :stuck_out_tongue:

Najlepiej jak te opóźnienie było 3 min między maszynami.

taką mam komende w pliku .bat i w autostarcie ale po resecie matki nawet VMware się nie uruchamia.

vmrun start D:\Virtual Machine\VMware\Server\Server.vmx

Niestety nie działa sprawdziłem z wiersza poleceń i taką odpowiedź

C:\Windows\system32>vmrun start D:\Virtual Machine\VMware\Server\Server.vmx
Nazwa 'vmrun' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,
program wykonywalny lub plik wsadowy.

Wykonujesz polecenie z “C:\Windows\system32”, a nie miejsca gdzie znajduje się vmware - dodaj na początku ścieżkę gdzie ten plik faktycznie się znajduje.

Oczekiwanie w batch file’u uzyskasz np. pingując nieistniejący adres z timeoutem jaki Cię interesuje (jakbys dostawał odpowiedzi z adresu poniżej, to zmień go na inny).

Wszelnie odwołania zawierające spacje w ścieżkach umieść w podwójnych ciapkach:

[VM.bat]

ping 192.0.2.2 -n 1 -w 180000 nul

“C:\Sciezka do programu\vmrun” start “D:\Virtual Machine\VMware\Server\Server1.vmx”

ping 192.0.2.2 -n 1 -w 180000 nul

“C:\Sciezka do programu\vmrun” start “D:\Virtual Machine\VMware\Server\Server2.vmx”

[koniec pliku]

 

Czyli: uruchamiasz z autostartu, czeka 3 minuty (180000 milisekund), uruchamia pierwszą maszyne, czeka 3 minuty, druga maszyna.

dlaczego ping 192.0.2.2

Nie ważne jaki IP, ważne żeby nie był osiągalny - wtedy timeout następuje po czasie określonym parametrem -w . 

ok już wszystko działa musiałem to umieścić na forum żeby zauważyć błąd w bat’cie: 

"C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Workstation\vmrun" start "D:\Virtual Machine\VMware\Server\Server1.vmx"

a miało być

"C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Workstation\vmrun" start "D:\Virtual Machine\VMware\Server\Server.vmx"