Autostart nie dziala pomocy!

Witam, problem wczesniej sie powtarzal ale wystarczyl zwykly restart i wszystko bylo ok. Otoz wlaczam komputer, laduje sie system, i zaden program nie chce sie otworzyc na pasku ani nie moge go uruchomic recznie, ctrl alt del wiesza sie, “moj komputer” i podglad na partycje nie odpowiada, tak jakby dysk twardy nie dzialal… jeszcze drugi sposob, wylaczam lapka “resetem” i wlaczam po chwili ponownie, laduje sie autostart i znowu, dysk twardy sie wiesza na amen…tydzien temu robilem skan, antywir nic nie wykryl po pelnym skanowaniu systemu.

Zaznaczam ze to laptop MSi CR 630 win xp sp 3 amd athlon II P 340

Dysk twardy 3M-WDC WD 3200

myślę że dysk twardy pada problem będzie z głowicą dysk do wymiany

PS to nie jest autostart tylko pasek zadań

Uruchomilem tryb awaryjny i wszystko na nim pieknie dziala, defragmentacja zrobiona i sprawdzenie dysku nie wykrylo niczego niepokojacego… wydaje mi sie ze jakis program/proces po prostu wstrzymuje normalna prace ;/

Dodane 27.07.2012 (Pt) 15:49

Znalazłem odpowiedź i przypomniało mi się, że ostatnio instalowałem program do łączenia zdalnego z innym komputerem o nazwie "Hamachi, i to on spowodował problem “wieszania” się komputera …wyłączyłem hamachiego w trybie awaryjnym z profilu administratora. Wyłączyłem go z autostartu oraz wyłączyłem karte sieciową hamachi w menedżerze sprzętu (samo wyłączenie uruchamiania hamachiego w autostarcie nie pomaga). Po tych zabiegach można swobodnie korzystać z powrotem z komputera. :slight_smile:

dla spokoju ściągnij program Hd tune i wykonaj errorscan (normalny nie szybki) oraz zakładkę Smart

Możliwe że program Hamachi załadował się do uszkodzonej części i dlatego tak było, a takich objawów nie bagatelizuje się

HD Tune: WDC WD3200BEVT-22A23 Error Scan

Scanned data : 305123 MB

Damaged Blocks : 0.0 %

Elapsed Time : 91:22

a zapomniałem dopisać żeby sprawdzić czy w zakładce health nie ma niczego czerwonego ani zółtego