Autostart - niepotrzebne programy

Witam,

mam nowego laptopa Toshiba A300 z Vista Home Premium z dużą ilością standardo wgranych programów, które nie bedą mi potrzebne :stuck_out_tongue:

Chcę wiedziec, które nie są potrzbne w autostarcie i mogę je wyłączyc.

mlscreen1.png

Zaznaczone możesz delitnąć:

screen1cm6.th.png

Możesz wyłączyć wszystko oprócz Kaspersky’ego. Chyba że Ci coś potrzebne (np. Bluetooth).

Wyrzucenie programu z autostartu nie oznacza, że nie będzie on działał. Zawsze można uruchomić go ręcznie. A jeśli okaże się niezbędny, można z powrotem ustawić, by uruchamiał się razem z systemem.

To ja wiem :slight_smile:

Tylko nie wiem czy jakiś jest konieczy przy starcie Visty, bo na XP’ku mam w autostarcie 4 programy.

Z Vista nie mam dużego doświdczenia. Odznaczyłem te programy co podał adam749 , ale mimo to jeszcze dużo ich zostało.

Teraz mam pytanie za co odpowiadają i czy na pewno mogę je wyłączyć z autostartu (np. bluetooth bee używał ale w autostarcie chyba nie musi byc??):

-windows defender (kaspersky wystarczy chyba?na tez go tylko mam)

-hd audio control (cos z dzwiekiem ale przy starcie potrzebne?)

-bluetooth… - j/w

-google deskop - to chyba mi wogole niepotzebne?

-wszystkie “TOSHIBA…” - tu właśnie nie wiem które sa do czego i czy są potrzebne

-te 2 “System operacyjny…” - potzebne?do czego służą?

PS. chce zostawic w Viscie ten poczny pasek po prawej z gadżetami :slight_smile:

Nie musi.

Można wyrzucić. Jak będziesz chciał, uruchomisz ręcznie. (Defender to antypsyware. Kaspersky ma taką funkcję?).

Niepotrzebne.

Jw.

Niepotrzebne. Możesz odinstalować.

Ze szczątków napisów widać, że jest tam coś od kamery (niepotrzebne) i oszczędzania energii (też raczej niepotrzebne). Dwóch nie jestem w stanie zidentyfikować. Registration - niepotrzebne.

Pierwsze to sidebar (pasek po prawej stronie z zegarem itp.). Drugie to chyba ekran powiatalny.

Sidebar.

Systemowy firewall. Jak masz kasperskyego to możesz wywalić

Ikonka audio w pasku zadań. Jak nie korzystasz z ikonki to też del.

tego chyba nie trzeba tłumaczyć. JAk to wywalisz to chyba BT nie będzie działać

pasek. Wywal

To chyba też można wywalić, ale nie jestem pewien bo nie mam lapka. To sa chyba jakieś aplikacje od różnych dodatkowych przycisków

Kolega wyżej napisał, więc nie będe 2 raz.