Autostart płyty CD

czołem, ściągłem sobie z Vortalu program Norton PartitionMagic 8.0 gdzie chciałem sobie wgrać na płytkę gdzie żeby odbywał się autostart płyty, ale problem jest tego typu że plik setup.exe nie jest na pierwszym planie, tylko jest utworzony w katalogu, czy można temu zaradzić schowek02pq1.jpg

Można.

Musisz jeszcze stworzyć plik Autorun.ini a w nim napisać:

[AutoRun]

open=autorun.exe

icon=autorun.exe

Plik nagraj na płytę a ta powinna się uruchamiać po włożeniu do CD-ROMu

rzecz w tym że dany plik instalacyjny znajduje się w folderze SETUP, i to nie będzie problem :?:

Program trzeba zainstalować na twardym dysku, a jak się chce potem utworzyć dyskietki bootowalne to wybrać:

W folderze PartitionMagic 8.0 Tools opcję–> Create Rescue Diskettes

Zostaną utworzone dyskietki startowe(3.5 cal). Mając pewne umiejętności to można z nich potem utworzyć płytę compaktową bootowalną.

ale chodzi mi o to że chce zainstalować program tylko żeby był autostart gdzie nie ma znaczenia jaki program tylko żeby był autostart przy czym plik setup.exe jest w głęboko w katalogu

Partition magic 8.0(pełna wersja) to jest program pod windows czyli, że można go uruchomić tylko z windowsa tak jak photoshop, winamp i wiele innych programów które masz na kompie, a nie z bootowalnej płyty czyli bez windowsa. Pojmujesz?

Na stronie z tym programem pisze wyraźnie:System operacyjny: MS Windows 5/98/Me/NT/2000/XP czyli w jakich systemach operacyjnych może być uruchamiany.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=453

nie chodzi mi o to, chodzi mi o to że jak włożę płytę do CDROMU to żeby nastąpiła instalacja programu, nie zależnie jaki miał by to być program, ale jak napisałem wyżej że plik wykonywalny setup.exe jest folderze.

To się da zrobić, choć trochę mało użyteczne, jak na mój gust (ja np. nie znoszę samostartujących programów instalacyjnych które się uruchamiają nawet jak już program mam zainstalowany). Należy postąpić tak jak proponuje maruder_bast ale z małą poprawką.

Tworzymy plik: autorun.ini

w którym umieszczamy następujący wpis:

uwaga:ikona.ico to plik ikony. Możesz sam go utworzyć albo wziąść z pliku instalacyjnego partition magic o ile istnieje. Jeżeli plik instalacyjny setup.exe znajduje się w katalogu setup to podajemy ścieżkę dostępu do tego pliku.

[AutoRun]

open=setup\setup.exe

icon=ikona.ico