Autostart programów

Witam wszystkich odwiedzających tenże wątek.

Jakiś czas temu napisałem parę programików, tzw. Batch files.

Zaś moje pytanie brzmi: czy da się zaprogramować je tak, by odpalały się ze startem systemu? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Wrzuć je do autostartu (menu/wszyskie programy/autostart) Jeżeli nie tak to masz taką opcję w (dr.tweak).

Chyba nie do końca zrozumiałeś o co mi chodzi.

Więc, chodzi mi o to, że jak prześlę owe pliki na mój drugi komputer, to żeby nie było potrzeby wrzucania ich do autostartu, tylko same się odpalały. Jakaś opcja, że zaraz po przesłaniu plik automatycznie się uruchamia wraz z systemem.

W takim razie pozostaje chyba konieczność stworzenia odpowiedniego instalatora, który oprócz odpowiedniego umieszczenia niezbędnych plików, automatycznie uruchomi wskazane pliki. Wybór jest dość spory, choć nie pamiętam już nazw wielu tego typu programów. Przykłady: Install Creator, Install Maker, ale pewnie też NSIS itp. Stworzony w ten sposób instalator dodatkowo może wstawiać odpowiednie wpisy do rejestru lub specjanych folderów systemowych. Wystarczy trochę się rozejrzeć i poeksperymentować.

Tak po przesłaniu same to się wirusy odpalają, komu chcesz to podesłać? Byłej :stuck_out_tongue: