AV na androida

Witam!

 

Proszę o pomoc w doborze dobrego programu antywirusowego na telefon z systemem android 5.1

Również proszę o informacje czy aplikacje jak clean master i battery doctor są dobre czy lepiej się ich pozbyć na rzecz innych. Jeśli tak to proszę o poradę jakie inne aplikacje dobrać.

 

Obecnie zastanawiam się nad 360 Security - Antivirus Free ale słyszałem, że on bierze czyste aplikacje za wirusy ale czyści i optymalizuje baterie dobrze.

 

Ogólnie chciałbym wiedzieć jakie aplikacje były by odpowiednie dla androida i nie zarzynały by baterii.

 

@MrBeckham666 Ciebie przede wszystkim proszę o pomoc bo wiem, że znasz się a także @guma77, @izok1980 i @Dementor . Jak byście mieli chwileczkę czasu to pomóżcie staremu wiarusowi :stuck_out_tongue: , albowiem ginę jak ,ciotka w Czechach" :stuck_out_tongue:

 

PS.

Jestem laikiem w świecie smartfonów.

Ze swej strony polecam BitDefendera - ale pod warunkiem że korzystasz jedynie z aplikacji ze sklepu Google, i nie zamierzasz modyfikować ROMu.

@Veers Zaiste tak jest, tylko z takich aplikacji korzystam ze sklepu play i nie modyfikuję ROMu. Jestem laikiem jak o android chodzi więc długo pewnie minie zanim coś tam ogarnę więcej :slight_smile:

 

A ten Bitdefender na androida jest lekki czy może sprawić problemy? Co np. Comodo skanuje przeraźliwie długo. 360 security bardzo szybko ale ma sporo fałszywych alarmów. 

To po co tu jakiś antywirus? Żeby zainstalowało się jakieś g.wno musisz zrobić to świadomie - świadomie zgodzić się na instalację.

Więc jeśli nie instalujesz setek marnych aplikacji i olewasz komunikaty w przeglądarce - typu ‘znaleziono wirusa i zainstaluj coś, żeby go usunąć’

To po co instalować jakiegoś av?

Nie miałem na żadnym telefonie i nawet mi to przez myśl nie przeszło by instalować.

W sklepie gogle play niestety aplikacje też są zainfekowane :slight_smile: dlatego kolega pyta o AV

 

@FreeWare_RK https://play.google.com/store/apps/details?id=com.drweb wszystko jest po polsku więc ogarniesz :smiley:

Dlatego napisałem, że jesli nie instalujesz setek marnych aplikacji, to raczej nie masz się czego obawiać.

@skrzek: Właśnie po to bo każdy to radzi by na pokład coś zabrać. Niestety android to nie windows na którego znam aż za dobrze antywirusy. A na androidzie niestety nie znam się :P 

 

Z aplikacji mam zainstalowane tylko gry play czy coś takiego i jedną gierkę w postaci floppy birds :slight_smile:

 

@izok1980 bardzo dziękuję właśnie nad doktorkiem się zastanawiałem bo choć aplikacji nie mam dużo bo czysty android to jednak mam zainstalowane gry play czy coś takiego i gierkę floppy birds :slight_smile: .

 

Doktorek szybko skanuje? Nie muli, nie wcina za ostro baterii? 

 

Opłaca się mieć na androidzie clean mastera i battery doctor? 

Zobacz sobie ten AV, z tego co widziałem jest numerem jeden w paru rankingach:

 

 

Osobiście nie używam żadnego AV na Androidzie, staram się instalować tylko apki z sklepu   sprawdzonych producentów, Ublock Origin w Firefox załatwia sprawę nachalnych reklam widocznych w Chrome nagabujących do “usuwania wirusa już natychmiast”. To, moim skromnym, w zupełności wystarczy aby darować sobie zamulanie Androida jakimś AV. Poza tym nie używam apek bankowych/paypal na telefonie. Podwójna weryfikacja na koto Google pozwala ZU normalnie egzystować w tym ekosystemie.

1 polubienie

Masz w pełni rację. Dodatkowo autor sam powiedział że nie ma zamiaru instalować czegoś spoza sklepu więc nie ma żadnego sensu instalowanie AV. Poza tym nawet dla osób które pobierają coś z neta, instalują custom ROM’y to AV jest nie przydatne, nawet wręcz przeciwnie, przeszkadza i niesamowicie zamula system :wink:

@szyszek2121, @Semtex : Panowie dzięki za wszystkie komentarze :slight_smile: . Sophos fajny, miałem go na kompie na win 7 i 10 więc i na androida powinien być ok. Ale skoro nie będę korzystał z bankowości na telefonie, instalował ciul wie czego to może obejdę się bez AV.

 

A jaką przeglądarkę radzicie zainstalować? Firefox czy chrome? UblockOrigin obowiązkowy bo i na kompie go mam, świetnie się sprawdza :slight_smile: . Na razie korzystam z tej przeglądarki co mam wbudowaną heh. 

Dla mnie oczywista oczywistość to Chrome :wink: Polecam z całego serca, sam się z nią nie rozstanę nigdy.

dla mnie do reklam w znakomitej większości wystarcza plik hosts. Musisz mieć roota. a częste aktualizacje wspomnianego pliku znajdziesz na http://someonewhocares.org/

Reklamy można by globalnie załatwić tą apką, zastrzegam, że osobiście nie testowałem, bo raczej starczy mi Firefox z dodatkiem UO :slight_smile: Zaleta tego blockera to to, że nie wymaga roota.
https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/adguard-ad-blocker-doesnt-require-root-t2958895

@Semtex @skrzek : Panowie po raz drugi podkreślam, że Wasze rady są wyśmienite :slight_smile: Bardzo dziękuję :slight_smile: . Bez Was to ■■■■ blada. Bo jak mówię, ja na androidzie to jak dziecko we mgle :slight_smile:

 

Chętnie skorzystam z Waszych propozycji i sugestii :slight_smile:

 

W razie czego to jak nie macie nic przeciwko, w razie problemów zgłoszę się do Was po poradę. Wy jesteście specami od tych androidów :slight_smile:

Niektórzy muszą się jeszcze doinformować, że pobieranie aplikacji z gogle play nie jest do końca bezpieczne http://www.dobreprogramy.pl/Napakowane-zlosliwym-kodem-ransomware-Charger-przeniknelo-do-Google-Play,News,78926.html

Jakby kiedykolwiek było …

1 polubienie

Lepiej jest się ich pozbyć. Clean Master to istny szpieg schowany za miotłą. Jakaś paranoja, żeby po paru minutach chciało się połączyć z ponad 60 adresami z Amazonu.
http://files.tinypic.pl/i/00869/ntr8zeq77sj6.png
Bardziej zamuli niż odmuli…