AV na androida


(FreeWare_RK) #1

Witam!

 

Proszę o pomoc w doborze dobrego programu antywirusowego na telefon z systemem android 5.1

Również proszę o informacje czy aplikacje jak clean master i battery doctor są dobre czy lepiej się ich pozbyć na rzecz innych. Jeśli tak to proszę o poradę jakie inne aplikacje dobrać.

 

Obecnie zastanawiam się nad 360 Security - Antivirus Free ale słyszałem, że on bierze czyste aplikacje za wirusy ale czyści i optymalizuje baterie dobrze.

 

Ogólnie chciałbym wiedzieć jakie aplikacje były by odpowiednie dla androida i nie zarzynały by baterii.

 

@MrBeckham666 Ciebie przede wszystkim proszę o pomoc bo wiem, że znasz się a także @guma77, @izok1980 i @Dementor . Jak byście mieli chwileczkę czasu to pomóżcie staremu wiarusowi :stuck_out_tongue: , albowiem ginę jak ,ciotka w Czechach" :stuck_out_tongue:

 

PS.

Jestem laikiem w świecie smartfonów.


(Veers) #2

Ze swej strony polecam BitDefendera - ale pod warunkiem że korzystasz jedynie z aplikacji ze sklepu Google, i nie zamierzasz modyfikować ROMu.


(FreeWare_RK) #3

@Veers Zaiste tak jest, tylko z takich aplikacji korzystam ze sklepu play i nie modyfikuję ROMu. Jestem laikiem jak o android chodzi więc długo pewnie minie zanim coś tam ogarnę więcej :slight_smile:

 

A ten Bitdefender na androida jest lekki czy może sprawić problemy? Co np. Comodo skanuje przeraźliwie długo. 360 security bardzo szybko ale ma sporo fałszywych alarmów. 


(skrzek) #4

To po co tu jakiś antywirus? Żeby zainstalowało się jakieś g.wno musisz zrobić to świadomie - świadomie zgodzić się na instalację.

Więc jeśli nie instalujesz setek marnych aplikacji i olewasz komunikaty w przeglądarce - typu ‘znaleziono wirusa i zainstaluj coś, żeby go usunąć’

To po co instalować jakiegoś av?

Nie miałem na żadnym telefonie i nawet mi to przez myśl nie przeszło by instalować.


(izok1980) #5

W sklepie gogle play niestety aplikacje też są zainfekowane :slight_smile: dlatego kolega pyta o AV

 

@FreeWare_RK https://play.google.com/store/apps/details?id=com.drweb wszystko jest po polsku więc ogarniesz :smiley:


(skrzek) #6

Dlatego napisałem, że jesli nie instalujesz setek marnych aplikacji, to raczej nie masz się czego obawiać.


(FreeWare_RK) #7

@skrzek: Właśnie po to bo każdy to radzi by na pokład coś zabrać. Niestety android to nie windows na którego znam aż za dobrze antywirusy. A na androidzie niestety nie znam się :P 

 

Z aplikacji mam zainstalowane tylko gry play czy coś takiego i jedną gierkę w postaci floppy birds :slight_smile:

 

@izok1980 bardzo dziękuję właśnie nad doktorkiem się zastanawiałem bo choć aplikacji nie mam dużo bo czysty android to jednak mam zainstalowane gry play czy coś takiego i gierkę floppy birds :slight_smile: .

 

Doktorek szybko skanuje? Nie muli, nie wcina za ostro baterii? 

 

Opłaca się mieć na androidzie clean mastera i battery doctor? 


(szyszek2121) #8

Zobacz sobie ten AV, z tego co widziałem jest numerem jeden w paru rankingach:

 

 


(Semtex) #9

Osobiście nie używam żadnego AV na Androidzie, staram się instalować tylko apki z sklepu   sprawdzonych producentów, Ublock Origin w Firefox załatwia sprawę nachalnych reklam widocznych w Chrome nagabujących do “usuwania wirusa już natychmiast”. To, moim skromnym, w zupełności wystarczy aby darować sobie zamulanie Androida jakimś AV. Poza tym nie używam apek bankowych/paypal na telefonie. Podwójna weryfikacja na koto Google pozwala ZU normalnie egzystować w tym ekosystemie.


(szyszek2121) #10

Masz w pełni rację. Dodatkowo autor sam powiedział że nie ma zamiaru instalować czegoś spoza sklepu więc nie ma żadnego sensu instalowanie AV. Poza tym nawet dla osób które pobierają coś z neta, instalują custom ROM’y to AV jest nie przydatne, nawet wręcz przeciwnie, przeszkadza i niesamowicie zamula system :wink:


(FreeWare_RK) #11

@szyszek2121, @Semtex : Panowie dzięki za wszystkie komentarze :slight_smile: . Sophos fajny, miałem go na kompie na win 7 i 10 więc i na androida powinien być ok. Ale skoro nie będę korzystał z bankowości na telefonie, instalował ciul wie czego to może obejdę się bez AV.

 

A jaką przeglądarkę radzicie zainstalować? Firefox czy chrome? UblockOrigin obowiązkowy bo i na kompie go mam, świetnie się sprawdza :slight_smile: . Na razie korzystam z tej przeglądarki co mam wbudowaną heh. 


(szyszek2121) #12

Dla mnie oczywista oczywistość to Chrome :wink: Polecam z całego serca, sam się z nią nie rozstanę nigdy.


(skrzek) #13

dla mnie do reklam w znakomitej większości wystarcza plik hosts. Musisz mieć roota. a częste aktualizacje wspomnianego pliku znajdziesz na http://someonewhocares.org/


(Semtex) #14

Reklamy można by globalnie załatwić tą apką, zastrzegam, że osobiście nie testowałem, bo raczej starczy mi Firefox z dodatkiem UO :slight_smile: Zaleta tego blockera to to, że nie wymaga roota.
https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/adguard-ad-blocker-doesnt-require-root-t2958895


(FreeWare_RK) #15

@Semtex @skrzek : Panowie po raz drugi podkreślam, że Wasze rady są wyśmienite :slight_smile: Bardzo dziękuję :slight_smile: . Bez Was to ■■■■ blada. Bo jak mówię, ja na androidzie to jak dziecko we mgle :slight_smile:

 

Chętnie skorzystam z Waszych propozycji i sugestii :slight_smile:

 

W razie czego to jak nie macie nic przeciwko, w razie problemów zgłoszę się do Was po poradę. Wy jesteście specami od tych androidów :slight_smile:


(izok1980) #16

Niektórzy muszą się jeszcze doinformować, że pobieranie aplikacji z gogle play nie jest do końca bezpieczne http://www.dobreprogramy.pl/Napakowane-zlosliwym-kodem-ransomware-Charger-przeniknelo-do-Google-Play,News,78926.html


(lordjahu) #17

Jakby kiedykolwiek było …


(Amaterasu) #18

Lepiej jest się ich pozbyć. Clean Master to istny szpieg schowany za miotłą. Jakaś paranoja, żeby po paru minutach chciało się połączyć z ponad 60 adresami z Amazonu.
http://files.tinypic.pl/i/00869/ntr8zeq77sj6.png
Bardziej zamuli niż odmuli…