Avast 2011, 3 programy, warto? które?


(lieft) #1

witam,

widzę, że pojawiły się nowe stabilne wersje avasta, jest tych programów aż 3:

avast! Free Antivirus

avast! Antivirus Pro

avast! Internet Security

Co jest warte uwagi? Który z nich

Może moje pytanie jest głupie, ale nigdy nie wiem, czy te programy powinno się instalować razem, czym one się różnią i który jest najlepszy do użytku domowego.

Czy z takim pakietem avasta będzie współgrał na dziś jakiś inny program zabezpieczający? Który/które?

Czy przy avast powinna być włączona/wyłączona zapora windows?

Wreszcie na koniec zapytam, zupełnie przy okazji, czy Microsoft Security Essentials jest w stosunku do avasta lepszy, czy gorszy? Interesuje mnie o tyle, że ma wersję 64 bitową, jest firmowy /nie wiem, czy przy avaście coś z pepik republic można nazwać czymś firmowym / i z czym można połączyć ten program, oprócz zapory windows defender naturalnie.


(sla17) #2

Zależy, czego potrzebujesz. Z darmowych avast! Free Antivirus, płatne są dwa pozostałe. Zaznaczę, że jeśli płatne - są lepsze (np. Norton, Kaspersky, Eset)

Nie ma potrzeby instalowania wszystkich - ustawione są od najmniej funkcjonalnego do najbardziej funkcjonalnego i ten niżej ma funkcję tego wyższego :slight_smile:

Użytek domowy - jeśli wchodzisz na znane strony i nie ściągasz podejrzanych plików spokojnie wystarczy avast! Free Antivirus + zdrowy rozsądek, jeśli lubisz ryzykować i wchodzisz na jakieś strony podejrzane, jak i takie pliki ściągasz - no tutaj przyda się coś bardziej rozbudowanego, płatnego - np. Norton Internet Security.

Używałem avast! Free + MBAM (jako skaner na żądanie) + Comodo Personal Firewall i nic się nie gryzło. Jeśli zdecydujesz się na Internet Security, to ten pakiet posiada zaporę i nie ma potrzeby instalowania drugiej.

Jeśli masz włączoną i nie będzie potrzebna, avast! automatycznie ją wyłączy.

MSE jest gorszy w porównaniu do avast!, tutaj jest test darmowych antywirusów przeprowadzony przez vortal niedawno, tak więc można sobie poczytać :slight_smile:


(lieft) #3

sla17, wielkie dzięki za taką rozbudowaną i konkretną odpowiedź. Ponieważ trochę przez noc o tym poczytałem, więc wiem, że nie piszesz bzdur. Niedługo kończę McAfee, z którego nie jestem zadowolony, stąd moje poszukiwania czegoś innego.

Jeszcze raz dziękuję. I miłego dnia :slight_smile:


(lieft) #4

hej kamil10506,

więc pornoli żadnych nie oglądam, ale nigdy nie wiadomo, czy w pliku jakimś czegoś nie ściągnę.

Korzystam z 7. Jednak sama zapora systemowa, to chyba byłoby skromne rozwiązanie.

Naturalnie mam dodatki w postaci CC Cleaner, Advanced System Care, Win 7 Manager, korzystam z nich przemiennie, na zasadzie czyszczenia systemu, żaden nie ma włączonej ochrony rezydentnej, a mają takie możliwości.


(lieft) #5

…ok i do tego włączyć Windows Defender, czy Comodo sam wyłączy? lub nie wyłączać?


(lieft) #6

to po cholerę jest ? :smiley:


(sla17) #7

Po co? Żeby na listę zabezpieczeń wpisać kolejne cudo, które tam wykryje coś jak mu się zachce. Większa lista zabezpieczeń no to wszyscy myślą, że jest jeszcze bezpiecznej.


(lieft) #8

no bo teoretycznie, logicznie myśląc, powinno tak być :slight_smile:

Dodane 07.07.2011 (Cz) 8:39

rozumiem, że avast business protection jest najwyższą opcją w hierarchii avasta?

Nie wiem tylko czemu jest ta wersja jakoś mało reklamowana.