Avast 4.5 - prośba o wytłumaczenie

Witam i mam prośbę o wytłumaczenie pewnej sprawy związanej z avastem 4.5! Otóż chodzi o pasek który mi się ciągle wyświetla Jest koloru niebieskiego i treści: komunikat skanera dostępnego avast. Pod nim są żółte paski o takiej treści network shield blocked “DCOM” Exploit- attak from i jakieś numery!! Nie wiem co to znaczy! Proszę wytłumaczcie mi i co mam zrobić by to się nie pojawiało! Bo nieraz otwierają się aż 4 komunikaty i to zajmuje sporo miejsca, a poza tym to denerwuje!pozdrawiam Wifara.Będę bardzp wdzięczna za odpowiedz!

A próbowałaś przeskanować system tym antywirusem, który zainstalowałaś ?? :stuck_out_tongue: .

Zresztą jak nie pomoże to nie obejdzie się bez dobrego programu wykrywającego “szpiegów”.

I jeszcze jedna prośba na koniec…

Daj sobie spokój z Internet Explorerem i zainstaluj jakąś przeglądarkę :roll: proszęęęę świat stanie się prostszy…

jest to komunikat który wyświetla jakie pliki są w danym momencie skanowane. mozna to wyłączyć, kliknij na główna ikone avast w zasobniku systemowym-ochrona standardowa-dostosuj-zaawansowane-pokaż szczegółowe dane o wykonywanej operacji, i odznacz to pole wyboru.

Jejku, ale wtopa :x .

A myślałem, że to komuniakty o wykryciu wirusów :oops: .

KLon Co Ty gadasz To jest komunikat że ma dziurę w systemie .

Należy zainstalować łatkę na RPC DCOM. (BLASTER,SASSER)

Zablokować porty

135/TCP

135/UDP

139/TCP

139/UDP

445/TCP

445/UDP

593/TCP

Ktoś/cos jej sprawdzał kompa na nie załatane dziury.

Zainstaluj wszystkie dostępne poprawki.

Przeglądarka nie ma tu nic do rzeczy.


Asterisk

Przejrzyj sobie i ten topic DCOM Exploit i LSASS Exploit ???

Tu masz biuletyn

Microsoft RPC/DCOM

Daj sobie spokój z takimi poradami

Prawy klik na AVASTA , kontola ochrony dostępowej ,osłona sieciowa,

dostosuj , odznacz “Pokaż ostrzeżenia” .

Zamknij porty tym programem.

Windows Worms Doors Cleaner Jak nie masz nic lepszego. To powinno na razie załatwić sprawę.

Witam.

Windows Worms Doors Cleaner jest dla winXP/2000/2003. Może ktoś poda namiary na program, który robi to samo ale dla Win98. Lub inny całkiem program służący do zamykania portów, w wersji dla win98.

Pozdrowionka

Co ty? A czy ty wiesz, że Win XP to nie to samo co Win 98 ? :smiley:

Przecież 98-ka nie korzysta z usług tak jak to robi XP’ek!

A WWDC operuje właśnie na usługach…

BTW

Zamknąć można tylko otwarty port - no bo jak niby chcesz zamknąć zamknięty port?

Bo przecież port jest zamknięty do czasu, gdy nie zostanie otwarty przez jakiś program.

Zaopatrz się raczej w firewalla!

i doładuj wszelkie poprawki i łatki do systemu i przeglądarki!