Avast! 4.7.1098 Home Edition PL |VS| AVG Anti-Virus Free Edi

Który program antywirusowy jest według Was lepszy?

Obecnie mam avast! ale i tak na dysku wylądował mi Trojan :frowning:

Proszę o propozycje w tej sprawie lub polecenie innych sprawdzonych darmowych programów antywirusowych.

Ja polecam dobry i sprawdzony i właściwie najlepszy z darmowych. A dokładnie avira antivir

Wg mnie z darmowych najlepsze są:

Zalety obu programów to dobra wykrywalność - tutaj warto jednak wspomnieć o tym, że w testach lepiej wypada Avira. Dodatkowym atutem obu tych programów jest niewielki apetyt na zasoby tak więc nie zamulają one komputera - oba programy testowałem na wielu konfiguracjach sprzętowych i zawsze sprawowały się bardzo dobrze, a także poleciłem je wielu znajomym i nie usłyszałem ani jednej negatywnej opinii.

Oczywiście trzeba tutaj też wspomnieć o wadach, wadą Aviry są problemy z pobraniem aktualizacji prawdopodobnie spowodowane przeciążeniami serwerów aktualizacji (kiedyś było to dość częste zjawisko, jednak ostatnio występuje znacznie rzadziej). Co do AVG to aktualizacje odbywają się bezproblemowo. Drugą wadą Aviry jest dość długo czas pełnego skanowania komputera, chociaż to można wybaczyć bo takiego skanowania nie przeprowadza się przecież codziennie.

Dla niektórych osób wadą będzie też to, że oba te programy są po angielsku - jednak oba programy są tak proste, że osobom posiadającym bardzo podstawową znajomość angielskiego obsługa programu nie powinna sprawiać problemów.

Avast… co można powiedzieć o Avaście? Różne krążą opinie, jedni mają ten program za bardzo dobrego antywirusa inni narzekają, że program zamula komputer i do tego przepuszcza dużo szkodników. Ja osobiście używałem Avasta przez około rok czasu, niestety muszę powiedzieć, że kilkakrotnie miałem problemy gdyż antywirus ten nie chciał współpracować poprawnie z niektórymi zaporami sieciowymi (np. Ashampoo Firewall, czy starsze wersje Zone Alarm) - i nie chodzi tutaj o nieprawidłową konfigurację, bo pewnie zaraz takie tezy się pojawią. Ponadto Avast! bardzo mocno dał się odczuć podczas pracy na komputerze (testowałem na kilku konfiguracjach sprzętowych). Plusem jest to, że program posiada polski interfejs co dla wielu osób będzie znacznym ułatwieniem. Co do wykrywalności to dla osoby, która nie pobiera wszystkiego jak leci i “z głową” korzysta z Internetu ochrona jaką oferuje ten program powinna być wystarczająca - również w testach Avast nie wypada najgorzej.

Podsumowując, jeżeli znasz choć odrobinę język angielski, to wybierz Avirę lub AVG - zapewniają lepszą ochronę. Podałem ci linki do opisów konfiguracji - tak więc z konfiguracją Aviry nie powinieneś mieć żadnych problemów, jeżeli chodzi o AVG to instrukcja jest bodajże do pełnego pakietu zabezpieczającego (łącznie z AVG firewallem) i do tego po polsku (gdy wersja darmowa AVG jest po angielsku) więc tutaj będziesz musiał trochę bardziej się przyłożyć podczas konfiguracji. Natomiast jeżeli wolisz program z polskim interfejsem wtedy bierz Avasta jednak musisz liczyć się z tym, że jest on trochę cięższy dla komputera i na pewno bardziej da się go odczuć aniżeli te dwa poprzednie programy.

Ja sam na PC używam Kaspersky Internet Security ale na laptopie mam zainstalowane: Avira + Comodo Firewall i bardzo sobie chwalę oba te programy.

Ja tez polecam Avire.Naprawde super programik ale z tych dwóch wział bym Avg antyvrus nawet Pc format go polecał z darmowych :lol:

Dzięki za opinie. Pozdrawiam :mrgreen: