Avast 4.8.1169 Hom PL


(ziutek 225) #1

Mam probl :!: :?: em z kwarantą avastu jak wykurzyc zainfekowane pliki A0716424 dll/System Volume Information/restore. Win 32 ;Adware-g x 4pliki +3pliki Win32VB-FOR[...

Baza odzyskiwania danych VRDB generuj teraz jak mam to rozumiec.


(Monczkin) #2

Proszę nazwać temat konkretnie. Od kiedy w słowie stosuje się wykrzykniki czy pytajniki? Proszę poprawić błędy. Przeczytaj proszę regulamin forum.


(goomish) #3

Po pierwsze, to nie gorączkuj się tak i uspokój trochę... piszesz tak, że trudno cokolwiek zrozumieć :slight_smile:

Po drugie: zawirusowane pliki najlepiej/najskuteczniej usunąć wyłączając (chwilowo!) Przywracanie Systemu na dysku (partycji) na której jest wirus w SVI.

Po przecie, jakbyś zajrzał do pomocy Avasta (jest także po polsku), przeczytał byś, że VRDB to baza danych, magazyn zawierający informacje o kilku najważniejszych plikach systemowych. Informacje te mogą być wykorzystane do przywrócenia w/w plików w razie uszkodzenia czy infekcji.

'Baza odzyskiwania danych VRDB generuj teraz' oznacza po prostu natychmiastowe skanowanie dysku w poszukiwaniu plików do "zbackupowania" i utworzenie ich kopii - bez czekania na bezczynność komputera, czy harmonogram (o ile się nie mylę - co dwa tygodnie).


(huber2t) #4

Jeśli chcesz usunąć z tamtąd tamte pliki to zrób tak:

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja