Avast 4 czy arcaVir dla windows98

Proszę o radę który zainstalować do kompa w domu(który nie jest pierwszej młodości), a może ktoś poleci jakiś inny lepszy lub “lżejszy” ?!

nod32 - o niebo lepszy i lżejszy, doskonale się sprawdza na słabszym sprzęcie.

Tylko czy będzie dobrze przed wirusami i innym cholerstwem chronił i czy jest też wersja bezpłatana???

Nie ma wersji bezpłatnej Nod32.

Szkoda :frowning: , więc pozostaje Arca lub Avast :?

jeśli masz wybierać pomiędzy tymi dwoma programami to ja zdecydowanie polecam ci avasta ja juz go mam 2 lata i świetnie mi chodzi i nie zamula

Z darmowych tylko AOL http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1759&t=30

to praktycznie to samo co Kaspersky tylko że darmowy :slight_smile:

Nie zamula, zajmuje ok. 20MB RAMu.

Myśle że lepszy od avasta jest bezpłatny AOL[bezpłatna trochę okrojona wersja kasperskiego] ale po angielsku,jest w miarę lekki.Chroni nie tylko od wirów ale i od większości spyware.

No to ja proponuje Avasta u mnie zajmuje w pamięci niecałe 2MB

Ale Avast to sito…Polecam skuteczną Avirę.

Teraz to już całkiem zgłupiałem :o ale dziękuje za zainteresowanie.

Pozdrawiam

Bez urazy ale chyba żartujesz, ostatnio robiłem testy antywirusów i tak:

AOL - 2 procesy 20-25MB

Avira - 2 procesy - 8MB

Avast - 5 procesów, 15MB

AVG - 4 procesy, 4MB

Jeśli więc interesuje Cię darmowy to na wolny komputer Avasta nie radzę, popatrz ile jego procesów pracuje w tle, a to bardziej wpływa na szybkość niż ilość zajmowanego ramu. O niebo szybciej działa AOL, ma on fajną funkcię, nie będzie skanował dwa razy tego samego pliku, co w przypadku wolnego komputera będzie chyba ważne?

Jeśli więc chodzi o wymagania to wygląda to tak (od najszybszego):

1. AVG

2. AOL

3. AVAST (jego procesy potrafią zająć o niebo więcej pamięci)

4. Avira (nie patrz na ilość ramu, miałem go u siebie i potrafi przymulić i to nieźle).

Na Twoim miejscu wziąłbym AOLa, a jeśli masz rzeczywiście mało ramu (nie podałeś ile masz) to tylko AVG.

Co tu dużo mówić, myślę że najlepiej by było jak byś postawił na AOL jeżeli masz wystarczającą kość ram. W innym wypadku pozostaje ci AVG.