Avast 4 czy arcaVir dla windows98

(Nynek10) #1

Proszę o radę który zainstalować do kompa w domu(który nie jest pierwszej młodości), a może ktoś poleci jakiś inny lepszy lub "lżejszy" ?!

(adpawl) #2

nod32 - o niebo lepszy i lżejszy, doskonale się sprawdza na słabszym sprzęcie.

(Nynek10) #3

Tylko czy będzie dobrze przed wirusami i innym cholerstwem chronił i czy jest też wersja bezpłatana???

(Jacek Bydgoszcz) #4

Nie ma wersji bezpłatnej Nod32.

(Nynek10) #5

Szkoda :frowning: , więc pozostaje Arca lub Avast :?

(Marcinb677) #6

jeśli masz wybierać pomiędzy tymi dwoma programami to ja zdecydowanie polecam ci avasta ja juz go mam 2 lata i świetnie mi chodzi i nie zamula

(Mlynek) #7

Z darmowych tylko AOL http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1759&t=30

to praktycznie to samo co Kaspersky tylko że darmowy :slight_smile:

Nie zamula, zajmuje ok. 20MB RAMu.

(Bobofrut135) #8

Myśle że lepszy od avasta jest bezpłatny AOL[bezpłatna trochę okrojona wersja kasperskiego] ale po angielsku,jest w miarę lekki.Chroni nie tylko od wirów ale i od większości spyware.

(PaPuX) #9

No to ja proponuje Avasta u mnie zajmuje w pamięci niecałe 2MB

(Bardock9) #10

Ale Avast to sito...Polecam skuteczną Avirę.

(Nynek10) #11

Teraz to już całkiem zgłupiałem :o ale dziękuje za zainteresowanie.

Pozdrawiam

(Mlynek) #12

Bez urazy ale chyba żartujesz, ostatnio robiłem testy antywirusów i tak:

AOL - 2 procesy 20-25MB

Avira - 2 procesy - 8MB

Avast - 5 procesów, 15MB

AVG - 4 procesy, 4MB

Jeśli więc interesuje Cię darmowy to na wolny komputer Avasta nie radzę, popatrz ile jego procesów pracuje w tle, a to bardziej wpływa na szybkość niż ilość zajmowanego ramu. O niebo szybciej działa AOL, ma on fajną funkcię, nie będzie skanował dwa razy tego samego pliku, co w przypadku wolnego komputera będzie chyba ważne?

Jeśli więc chodzi o wymagania to wygląda to tak (od najszybszego):

1. AVG

2. AOL

3. AVAST (jego procesy potrafią zająć o niebo więcej pamięci)

4. Avira (nie patrz na ilość ramu, miałem go u siebie i potrafi przymulić i to nieźle).

Na Twoim miejscu wziąłbym AOLa, a jeśli masz rzeczywiście mało ramu (nie podałeś ile masz) to tylko AVG.

(Fernando) #13

Co tu dużo mówić, myślę że najlepiej by było jak byś postawił na AOL jeżeli masz wystarczającą kość ram. W innym wypadku pozostaje ci AVG.