Avast 5 (freeware) czy F-Secure Internet Security?

Jak w temacie, anty-virus dostałem od Netii.

PS Jestem graczem i potrzebuję jak najlepszej wydajności.

Ale teraz pojechałeś…porównanie typu co lepsze maluch czy porsche…Oczywiście że F-Secure lepszy jest dużo lepsza ochrona

Porównanie trochę nie na miejscu: Avast to antywirus, do tego darmowy, F-Secure to pakiet Internet Security (komercyjny, płatny, zestaw antywirus + zapora).

Jeśli to sprzęt z podpisu, żaden z tych pakietów nie powinien znacząco “mulić”. Jeżeli wydajność jest najważniejsza to stosunkowo najmniej zasobów pochłania ESET Smart Security (albo NOD 32). Mało wymagający jest też Norton IS 2011.

Up.

On się pyta który z podanych jest lepszy a nie który będzie najmniej mulił z wszystkich dostępnych. F-secure nie używałem, gdyż czytałem że miesza w komputerze więc ci nie doradze ani nie podpowiem co do niego. Tak jak w każdym takim temacie napisze ci taki darmowy zestaw jaki polecam osobiście ja

Avira Free / Comodo FW z defence + - Mało muli komputer ten zestaw więc spokojnie mógłbyś grać bez obaw. Nie wiem czy Avira posiada “tryb gracza” tak jak avast i Norton ale i tak zabiera mało zasobów.

CIS - To samo co wyżej tylko słabszy AV

i ostatni pakiet to

MSE + Comodo - Wiadomo MSE mało zasobów dość dobry i nie przeszkadza, łatwy w obsłudze. Wszędzie piszę o Comodo gdyż uważam że jest najlepszym FW darmowym :wink:

Pozdrawiam !

Chyba zainwestuje w Kaspersky Internet Security (na którym się nigdy nie zawiodłem jak kiedyś przez 2 lata miałem) albo ESET Smart Security bo zainstalowałem tego F-Secure i co kilkanaście minut jak grałem wyłączał mi się komputer, a zapory Comodo nie lubię bo mnie denerwuje. ;p

W takim razie polecam ci Norton IS. Według mnie najlepszy. Świetna wykrywałność + w ogóle nieodczuwalny nie wiem czy nawet nie lepiej niż ESET

W takim razie zostaje ESET Smart Security albo Norton Internet Security.

Pozdro :slight_smile:

http://programy-za-darmo.tk/2010/10/19/ … -za-darmo/ jakby co :wink:

Zdecydowanie lepiej niż Eset przynajmniej pod Windows 7 odkąd używam tego tandemu zero problemów :smiley:

Najlepszy antyvirusek to wlasny rozumek… zaden najlepszy program Ciebie nie uchroni :slight_smile: Nie mniej programy wspomniane przez Ciebie sa ok, szczegolnie ze darowanemu sie nie zaglada… Nie mniej jednak jakbym mial wybierac to tez wybralbym nortona internet security…

Od roku i pół nie miałem żadnego wirusa ale mam takie szczęście, że bez anty-vira jakiegoś złapię. ;p

PS Właśnie sobie uświadomiłem że jak mam kupować anti-vira żeby nic nie wykrył, to lepiej zainstalować Avasta który zdobył najwyższą ocenę w teście w magazynie CD-Action.

A toś sobie wybrał wiarygodne źródło informacji :wink:

dzięki , skorzystałem :wink:

Dokładnie. Spróbuj wersje testowe http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Inte … 12661.html

nie są może za długie ale pozwalają w pełni poznać zalety programu.

Kupiłem NIS 2011 i jest super, dzięki! :smiley:

PS Jak otworzyć port TCP w NIS?