Avast 5 (freeware) czy F-Secure Internet Security?


(Piksel14) #1

Jak w temacie, anty-virus dostałem od Netii.

PS Jestem graczem i potrzebuję jak najlepszej wydajności.


(SeBoLaS) #2

Ale teraz pojechałeś...porównanie typu co lepsze maluch czy porsche...Oczywiście że F-Secure lepszy jest dużo lepsza ochrona


(Witkacy75) #3

Porównanie trochę nie na miejscu: Avast to antywirus, do tego darmowy, F-Secure to pakiet Internet Security (komercyjny, płatny, zestaw antywirus + zapora).

Jeśli to sprzęt z podpisu, żaden z tych pakietów nie powinien znacząco "mulić". Jeżeli wydajność jest najważniejsza to stosunkowo najmniej zasobów pochłania ESET Smart Security (albo NOD 32). Mało wymagający jest też Norton IS 2011.


(BoN!3k) #4

Up.

On się pyta który z podanych jest lepszy a nie który będzie najmniej mulił z wszystkich dostępnych. F-secure nie używałem, gdyż czytałem że miesza w komputerze więc ci nie doradze ani nie podpowiem co do niego. Tak jak w każdym takim temacie napisze ci taki darmowy zestaw jaki polecam osobiście ja

Avira Free / Comodo FW z defence + - Mało muli komputer ten zestaw więc spokojnie mógłbyś grać bez obaw. Nie wiem czy Avira posiada "tryb gracza" tak jak avast i Norton ale i tak zabiera mało zasobów.

CIS - To samo co wyżej tylko słabszy AV

i ostatni pakiet to

MSE + Comodo - Wiadomo MSE mało zasobów dość dobry i nie przeszkadza, łatwy w obsłudze. Wszędzie piszę o Comodo gdyż uważam że jest najlepszym FW darmowym :wink:

Pozdrawiam !


(Piksel14) #5

Chyba zainwestuje w Kaspersky Internet Security (na którym się nigdy nie zawiodłem jak kiedyś przez 2 lata miałem) albo ESET Smart Security bo zainstalowałem tego F-Secure i co kilkanaście minut jak grałem wyłączał mi się komputer, a zapory Comodo nie lubię bo mnie denerwuje. ;p


(BoN!3k) #6

W takim razie polecam ci Norton IS. Według mnie najlepszy. Świetna wykrywałność + w ogóle nieodczuwalny nie wiem czy nawet nie lepiej niż ESET


(Witkacy75) #7

W takim razie zostaje ESET Smart Security albo Norton Internet Security.

Pozdro :slight_smile:


(BoN!3k) #8

http://programy-za-darmo.tk/2010/10/19/ ... -za-darmo/ jakby co :wink:


(Sloikzdzemem) #9

Zdecydowanie lepiej niż Eset przynajmniej pod Windows 7 odkąd używam tego tandemu zero problemów :smiley:


(Jaceli) #10

Najlepszy antyvirusek to wlasny rozumek.. zaden najlepszy program Ciebie nie uchroni :slight_smile: Nie mniej programy wspomniane przez Ciebie sa ok, szczegolnie ze darowanemu sie nie zaglada.. Nie mniej jednak jakbym mial wybierac to tez wybralbym nortona internet security..


(Piksel14) #11

Od roku i pół nie miałem żadnego wirusa ale mam takie szczęście, że bez anty-vira jakiegoś złapię. ;p

PS Właśnie sobie uświadomiłem że jak mam kupować anti-vira żeby nic nie wykrył, to lepiej zainstalować Avasta który zdobył najwyższą ocenę w teście w magazynie CD-Action.


(fiesta) #12

A toś sobie wybrał wiarygodne źródło informacji :wink:


(antiferno) #13

dzięki , skorzystałem :wink:


(Sloikzdzemem) #14

Dokładnie. Spróbuj wersje testowe http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Inte ... 12661.html

nie są może za długie ale pozwalają w pełni poznać zalety programu.


(Piksel14) #15

Kupiłem NIS 2011 i jest super, dzięki! :smiley:

PS Jak otworzyć port TCP w NIS?