Avast 5 nie aktualizuje bazy wirusów i nie łączy z serwerem


(Ter Andrzej Mat) #1

Miałem Avast 4.8 który nie sprawiał problemów, automatycznie aktualizował bazę wirusów i nie miał trudności z łączeniem się z serwerem Avasta.

Ponieważ ostatnio zaczęło pokazywać się okno z komunikatem aby zaktualizować go do wersji 5.0 kliknąłem i program się zaktualizował. Niestety od tego czasu nie aktualizuje bazy wirusów mimo że ostrzega komunikatem na czerwonym le o konieczności natychmiastowej aktualizacji tej bazy.

Próby aktualizacji kończyły się niepowodzeniem. Nie było też możliwości połączenia się z serwerem Avasta jak również otworzenia strony http://www.avasta.

Po przeczytaniu rad jakie dawali inni userzy mającym z kłopoty z najnowsza wersja Avasta zastosowałem je u siebie.

Odinstalowałem AVAST, pobrałem awsClear5, uruchomiłem Windows XP w trybie awaryjnym i odinstalowałem AVAST przy jego pomocy.Zrestartowałem

kompa a następnie CCleanerem przeczyściłem rejestr systemowy a następnie pobrałem zainstalowałem i zarejestrowałem nowszą wersję AVAST-a.

Niestety, nic to nie dało. W zasobniku systemowy jest ten"różowy" Avast . Ikonka kręci się jak przy skanowaniu, przy najechaniu na ikonkę kursorem wyświetla się komunikat że ten system jest zabezpieczony ale przy próbie aktualizacji w oknie jest komunikat "nie można połączyć się z serwerem".

Jestem załamany :frowning: i jeśli ktoś mi nie pomoże pozostanie mi powrócić do starszej wersji Avasta. Ostatecznie baza wirusów jest stale aktualizowana a brak kilku nowych funkcji da się jakoś przeżyć.

Pozostaje tylko pytanie dlaczego się nie da!

Czy ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem :?:


(Antar36) #2

Sprawdziłeś czy nie gryzie się z zaporą?


(Ter Andrzej Mat) #3

Tak, starsza wersja nie miała z tym problemu. Teraz sprawdziłem i reguła jest taka,że Avast ma stałą zgodę na łączność w obie strony.


(stalesz) #4

Już jest dostępna od dawna ver 6 http://www.dobreprogramy.pl/avast-Free- ... 13266.html Rejestruje się go wpisując swój email,na który przychodzi klucz..Spróbój.