Avast - Archiwum jest zabezpieczone hasłem

Witam. Mam pewien problem. Wykonałem szybkie skanowanie Avastem, ponieważ komputer strasznie się tnie i nie da się na nim pracować. Raport skanowania:

Czas wykonywania: 59:23

Testowane pliki: 64403

Katalogi przetestowane: 42779

Ilość przebadanych danych: 33.8 GB

Pliki zarażone: 0

Jednak przy każdym z plików na liście jest taki błąd: Błąd:Archiuwum jest zabezpieczone hasłem.(42056). Nie wiem czy jest spowodowany ten błąd, pliki z listy wcale nie są archiwami ale są tam też pliki .css .js .png .gif itp. Komputer nie powinien tak się zachowywać, nie mam programów działających w tle które by to powodowały. Obawiam się bomby dekompresyjnej lub innego ustrojstwa. Przeczytałem podobne wątki na forum i według zaleceń w nich znalezionych przeskanuje komputer programem Dr.WEB CureIt!. Jeśli będzie taka potrzeba wykonam również skan OTL i wkleje raport. Proszę o pomoc w znalezieniu źródła powolnej pracy komputera oraz o wyjaśnienie o co chodzi z tymi archiwami zabezpieczonymi hasłami. Z góry dziękuję za pomoc.

Podaj log z OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Skan z OTL:

http://www.wklej.eu/index.php?id=508967ef1d

Logi wklejaj na wklej.org.

Podaj jeszcze Extras.txt, podałeś tylko OTL.txt.


Odinstaluj Browsers Protector, Bing Bar, Google Toolbar.

Pobierz, uruchom i kliknij przycisk Usuń w tym programie http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner przed usuwaniem zamknij przeglądarkę.

Po usuwaniu podaj log, który wyświetli się po resecie.

Następnie podaj nowy log z OTL.

Dziękuję za informacje, już poprawiam.

Stare logi wklejone na wklej.org:

Extras:

http://wklej.org/id/925037/

OTL:

http://wklej.org/id/925050/

A tu już nowe. Browsers Protector, Bing Bar, Google Toolbar odinstalowane, program do którego link mi podałeś swoje już wykonał. Wklejam raporty:

AdwCleaner

http://wklej.org/id/925106/

Extras:

http://wklej.org/id/925187/

OTL:

http://wklej.org/id/925195/

Ok w logach już jest czysto. W Adwcleaner kliknij Odinstaluj. W OLT sprzątanie.

Pobierz, zainstaluj i zaktualizuj bazę wirusów Malwaresbytes (odrzuć opcję aktywacji wersji PRO) http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html i wykonaj Pełny Skan, usuń to co znajdzie i pokaż log z programu, który się wyświetli.

Pobierz, uruchom i podaj log z Security Check http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe .

Zrobione :slight_smile: Podaje logi:

Security Check:

http://wklej.org/id/927203/

Malwaresbytes:

http://wklej.org/id/927207/

Widzę, że niezły bajzel miałem na tym komputerze. Na tę chwilę, działanie znacznie się poprawiło, dziękuję bardzo za pomoc. Proszę o dalsze instrukcje. W związku z tym, że mój antywirus (Avast) nie wyłapał tego wszystkiego to może najwyższy czas go zmienić? Poleciłbyś coś dobrego? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

C:\Users\Małgosia\Documents\EA Games\Nowy folder\Aktywator.exe

…mam nadzieję, że to crack nie jest :wink:

W logu widzę dwie przeglądarki: Firefox’a oraz Chrome - radziłbym zdecydować się na jedną (proponuje Chrome) odciążysz system i unikniesz dodatkowych ataków.

Odinstaluj: JavaFX 2.1.1, Java 6 Update 21, Java 7 Update 5, Adobe Reader 9.

Pobierz i zainstaluj:

Internet Explorer 9 - http://download.microsoft.com/download/ … 64-plk.exe (nawet jeżeli nie używasz wymagana jest aktualizacja)

Java (tu należy winstalować dwie wersję: 32bit i 64bit) - http://javadl.sun.com/webapps/download/ … leId=73141 i http://javadl.sun.com/webapps/download/ … leId=73143 .

Adobe Reader - http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html ; osobiście proponuję lekkszą przeglądarkę PDF’ów - Foxit Reader’a - http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html

Ogólnie dla normalnego “śmiertelnika” Avast! jest dobry, jeżeli bardzo się zrazisz proponuję Kasperskiego albo Comodo Internet Security (trzeba dobrze skonfigurować). Przestrzegam przed AVG, według mnie mała wykrywalność i skuteczność. Trzeba jeszcze pamiętać o tym żeby nie pobierać podejrzanych plików oraz nie przeglądać nieznanych stron :wink: . To będzie wszystko. Dziękuje.