Avast!, AVG, czy może inny darmowy antywirus?

Witam! Wiem, że było, ale opinie były sprzed kilku lat, a trochę się pozmieniało. Chciałbym się spytać, który antywirus jest waszym zdaniem szybszy i lepszy. Korzystam obecnie z Avasta!, ale u taty na laptopie jest AVG. Słyszałem, że AVG dużo mniej zamula kompa, ale Avast! jest dużo bezpieczniejszy. Co wy byście mi polecili? Zależy mi przede wszystkim na szybkości, ale chcę też, aby mój komputer był chroniony na tyle, żeby nie było “niespodzianek”, jak wgram kiedyś innego. Proszę o pomoc i wyrażenie opinii! Z góry dziękuję :wink:

Ja bym został przy tym co masz :slight_smile:

Chodzi mi o to, że jak miałem Avasta! to komputer chodził masakrycznie i nie wiem, czego to była wina, może Avasta!?

Zastanów się, czy tata, mimo używania AVG, ma kłopot z wirusami? Jeśli nie, to masz odpowiedź na Twój problem.

Ja od 9 lat używam Avirę. Bez problemów.

Jeżeli chodzi o szybkość itp.to się to zmienia - http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezpla … 720,1.html avast był na 2 miejscu :wink:

AVG na 5 :slight_smile:

Cóż, na moim starym kompie był kiedyś Avast!, chronił całkiem dobrze, jednak przy niesamowitym 1GB RAMu i dysku twardym 50 GB trochę muliło :stuck_out_tongue: Aktualnie, na nowym laptopie mam NODa32 (choć ostatnimi czasy i tak coraz częściej korzystam z Ubuntu xD), ale tu już wchodzimy w oprogramowanie płatne… Na twoim miejscu pozostałabym przy Avaście, korzystając bowiem przez pewien czas na moim staruszku z przytoczonego AVG miałam wrażenie pewnej ociężałości systemu. Chociaż, jak wiadomo, zależy też od sprzętu ;).

Jeśli mam Ci polecać darmowy antywirus to Avira pozdrawiam, kamlo. :wink:

Można jeszcze rozważyć pakiet Comodo Internet Security (darmowy), całkiem skuteczny i w pakiecie dostajesz zaporę itp : )

Zużycie zasobów też stoi na dosyć dobrym poziomie.