Avast! blokuje Firefoksa

Witam!

Mam problem i cholera mnie bierze - może forumowicze coś poradzą.

Używam przeglądarki Firefox i Avasta! Od pewnego czasu, gdy Firefox się zaktualizował (bodaj od wersji .11 ten problem występuje), Lisek notorycznie popada w konflikt z Ochroną WWW Avasta! Nie mam wątpliwości, że to to. Wygląda to tak, że przez czas jakiś jest okej, po czym, gdy chcę przejść na jakąś stronę Firefox za Chiny jej nie wczytuje, a w pasku Liska na dole pojawia się komunikat Zatrzymano. W tym samym czasie - widać to na podglądzie w firewallu - aplikacja Avasta! ashWeb.exe, czyli proces Ochrony WWW, łączy się przez port 12080 (połączenie lokalne) nawet kilkadziesiąt razy na sekundę! I wtedy Firefox się wiesza.

Wyłączenie Ochrony WWW i jej ponowne włączenie pomaga, ale tylko na parę minut. Po krótkim czasie sytuacja się powtarza. Słyszałem, że innym też się to przytrafia i stąd moje pytanie - czy da się to jakoś w miarę bezboleśnie rozwiązać?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Może w przeglądarce ci coś siedzi,nikomu przy zwykłym użytkowaniu Avast nie kłóci się z Firefoxem,może złapałeś syfa,który siedzi w pamięci podręcznej przeglądarki i Avast chce ci o tym powiedzieć

Daj loga do działu bezpieczeństwo

Myślę że to może być wirus lub wina Firefoksa.

Mam Avasta przeszło trzy lata - jest OK.

Przeważnie używam IE7 ale od czasu do czasu testuję Firefoksa. Miałem go kilka tygodni temu i były z nim problemy. Odinstalowałem go.

Proponuję dać logi, dodatkowo przeskanować komputer on-line i np. ,a-squared Free" :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … e+3.1.0.24

Mam go - doskonale współpracuje i się uzupełnia z Avastem.