Avast blokuje każdą stronę www

Mam problem.

Moja bateryjka w komputerze wysiadła i sam ręcznie nastawiam zegar ( brak mobilizacji, żeby kupić nową ).

Avast, mimo, że w programie klikam napraw sam datę i godzinę jak i bez tego, blokuje każdą stronę w firefox, nie mogę wejść na żadną.

Jak wyłączę osłony to nie ma problemu.

Można zrobić tak aby avast sobie odpuścił ten problem z zegarem? Może coś wyłączyć bez wyłączania osłon?

A może problem tkwi w czym innym? Skoro godzina i data już są a nadal pisze blokada bo wygasł certyfikat.

Nie da rady. Odinstaluj avasta. W Firefoxie skorzystaj z ublock origin i disconnect, a w systemie zainstaluj malutki unchecky. Szpiegostwa nie będzie i nic się samo nie zainstaluje. Załatwisz bateryjkę CMOS, to wrócisz do avasta. Inne antywirusy też by Ci blokowały.

A jak wyłączysz osłony, to po co Ci taka ochrona internetu?

To się zmobilizuj, kup i wymień, inaczej wszelkie rady nie mają sensu. Komputer głupieje zawsze w tej sytuacji i chodzi nie tylko o datę i czas widoczne w tray’u, ale przede wszystkim o te same dane w BIOSie. System z BIOSem (i na odwrót) musi być zgodny.

To już masz mobilizację, bo bez tego będziesz się męczył i tyle z tego tematu.

Skrótem mówiąc: Kup baterie :smiley: i odinstaluj Avasta. Zainstaluj np. AVG, Avira, Eset, Komodo. Do wyboru do koloru. Trochę tych antywirusów jest :D. Ja korzystam z AVG i powiem szczerze, że świetnie wykrywa infekcje(wirusy i inny szajs :D ).