Avast - Brak ikonu w trayu - Co jest?

Witam,

Mam problem z avastem. Pobrałem go, zainstalowałem, otrzymałem klucz i go wpisałem i wszystko było OK. Tata ostatnio zrobił aktualizacje jego i ikona znikła z Traya:

p9vsfnoz.PNG

  1. Czy mieliście też taki problem?

  2. w msconfig nic nie jest wyłączone !!

Przed aktualizacją Avasta wszystko było OK i była ikona w Trayu.

Czyli teraz jak by jade bez programu antywirusowego ?

A w menedżerze zadań => zakładka procesy jest proces avasta? Jak jest to nie ma się czym przejmować.

Zrób w każdym razie skan na szkodniki (ale nie awastem - jakimś innym skanerem panda mks kasper czy nod). Możesz spróbować reinstalacji awasta.

aju w menadżerze zadań go nie ma. Ad-Aware poszedł w ruch i jak to nie pomoże to zrobie re-instal Avasta.

Czyli mozliwe że jakiś wirek skutecznie poradził sobie z Avastem, prócz reinstalacji polecam porządny scan komputera na szkodniki

Witheld

Zaczekaj z reinstalacją

Otwórz avast Start - Wszystkie programy - avast - kliknij na ikonę w lewym , górnym rogu - Ustawienia - Wygląd - zaptaszkuj - Pokaż ikonę w polu systemowym i Animacja ikony podczas skanowania - ok.

Pozdrawiam

Zrobilem skana Ad-Aware i cos tam znalazl ale usunol. Ponownie zainstalowalem Avasta i nic… Dalej to samo - Heh czy bez formata sie nie obejdzie ;>

Jaki ■■■■■■■ format ;]

Dawaj logi hijackthis i silent runners do sprawdzenia.

Opis jak to zrobic znajdziesz w dziale bezpieczeństwo i logi.

Agaton tak już było standarodowo ustawione:

9xtr81yz.jpg

Możliwe jest jeszcze, że coś braciszek namieszał

Chodzi mi tutaj o program BearShare - Pełno syfu on ściąga !!

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 21:46

aju zaraz wrzuce logi.

Witheld to wrzuć zestaw logów z HJT i Silenta

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 21:56

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 21:57

I jak?

Coś widać po tych Logach ?

wejdz w Start>>>>uruchom>>>eventvwr a następnie w zakładce Antyvirus sprawdz czy występują jakieś błędy w oprogramowaniu antywirusowym.Jak cos będzie na czerwono wklej

SeBoLaS zobacz ::

2eh785yf.jpg

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 23:18

Skopiowałem to z trzech błędów

Coś mi sie wydaje, że wilna leży po BearShare i Azureusie BitTyrant

Pozostaje ci przeinstalowanie avasta,bear share zmienić na wersję lite.A to mi wygląda trochę na jakąś infekcję ale poczekaj niech ktoś kto się dobrze zna sprawdzi ci logi.

Problem rozwiązany

Re-instal Avasta i ponowna instalacja - Uf… bez formata sie obeszło :stuck_out_tongue:

Radze uważać wszystkim na te syfy z BearShare.

A bear shara zainstalowałeś ponownie czy sobie darowałeś??A jak chcesz instalować go ponownie to weź wybierz miska w wersji lite,nie ma syfków.Ale to trochę dziwne że misiek narobił ci taką zadyme na kompie zapewne coś się do niego doczepiło.Bo ja mam Bear Share i avasta na kompie i nic takiego mi się nie działo a ni nie dzieje(i niech już tak zostanie).Tylko że sam bear shar się często psuje sam od siebie hehe :mrgreen:

Jednak wskazane byłoby sprawdzenie logów ale nie tych powyżej a nowych, które mógłbyś powtórnie wkleić - tylko logi w tym dziale nie zawsze dostrzegają specjaliści…

Ogólnie - jako użytkownik avasta cieszę się , że masz problem rozwiązany… :slight_smile: :smiley:

Pozdrawiam

użytkownicy avast-a łączmy się hehe :mrgreen: :mrgreen: