Avast co 5 min.: "Zostało wykryte zagrożenie"

Cześć.

Mam młodszą siostrę i mamę, które korzystają z mojego komputera. Nie było mnie 1 dzień. Siostra ogląda facebooka i jako tako wyczuwa internetowe śmieci, nie klika z reklamy itp. Niestety z mamą jest inaczej.

Korzystam z XP.

Dziś rano uruchamiam komputer i zaraz po starcie włączyło się jakieś dziwne skanowanie jakimś “programem antywirusowym”. Nie mogłem anulować tego procesu, w menadżerze zadań nie było tego jako aplikacja, żadnych charakterystycznych procesów nie zauważyłem. Jedyne co mogłem zrobić, to zaakceptować usunięcie “zarażonych plików”. Wybrnąłem z tego jakoś. Ponadto znalazłem jakieś głupie toolbary na liście dodaj/usuń program, których też nie mogłem normalnie usunąć.

Od razu ściągnąłem avasta (nie miałem żadnych antywirów wcześniej). Teraz niestety przeglądanie internetu idzie bardzo bardzo mozolnie, zwykłe strony ładują się przez długi czas a ponadto co 5 min. avast komunikuje że znalazł zagrożenie- to baaardzo irytujące. http://img252.imageshack.us/img252/7789/avastu.jpg

Być może ktoś umiałby mi chociaż pomóc zneutralizować upierdliwego avasta? Oczywiście będę wdzięczny jeśli uda się coś poradzić na mulący internet.

A to wszystko przez 1 dzień mojej nieobecności i te baby #-o

Pozdrawiam i dziękuje za poświęcony czas.

Przeczytaj głównie pierwszy i szósty wątek w dziale w którym napisałeś: bezpieczenstwo-f16.html

Avast nie jest upierdliwy, robi co może aby choć trochę naprawić Twoje wcześniejsze bezsensowne zachowanie (brak antywirusa)

to głównie Twoja wina, nie zganiaj na innych.

Panie Kolego,

Nie miałem problemów z żadnymi śmieciami i wirusami. Niestety lekkomyślne było to, że pozostając w świadomości, iż osoby trzecie korzystają z mojej maszyny, nie zapobiegłem zaistniałej sytuacji.

Jak wspomniałem, przeglądarki ledwo dają radę ładować stronę, dlatego nie mogę swobodnie zapoznać się z treścią wątków nr 1 i 6 nie wspominając o pobieraniu darmowych programików mających na celu skanowanie i czyszczenie, bynajmniej.

Liczyłem zaś na radę, jak do ciężkiej cholery pozbyć się problemu robaka Malware-gen w katalogu Win32. Dziękuję za uwagę i poświęcony czas.

Z tej strony jest do pobrania skaner CCE ISO - http://forums.comodo.com/news-announcem … 768.0.html

Download Location:

http://download.comodo.com/crd/download … 326.14.iso

Skaner nagrywasz jako obraz ISO na CD. Uruchamiasz komputer z CD w nagrywarce. Po ukazaniu się ekranu menu, wybierasz tryb full scan. Komputer powinien być podłączony do internetu łączem kablowym. Przy wybranym trybie full scan proces skanowania rozpoczyna się od restartu komputera. Skaner aktualizuje bazy. Zajmuje to nieco czasu, następnie rozpoczyna proces skanowania. Robi to bardzo szczegółowo.

http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Wykonaj tą instrukcje i zamieść logi na forum w tym temacie.

Pozdrawiam!

Raporty OTL radzę przygotować po wykonaniu skanowania antywirusowego. OTL tego nie robi

Malwarebytes Anti-Malware. Tym można pozbyć się robaka.

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

„Bieganie” po stronach internetowych bez żadnego antywirusa na „pokładzie” Twojego komputera jest (za przeproszeniem) szczytem głupoty.

Dlaczego ? :slight_smile:

Dla tego :smiley:

Nie powinno się pracować na koncie administratora :stuck_out_tongue:

Przeskanuj komputer,wygląda na to,że jakiś robak próbuje atakować proces systemowy.Masz jakiegoś szkodnika i co 5 minut się uaktywia

Powtarzam.

Malwarebytes Anti-Malware. Tym można pozbyć się robaka.

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Nie lepiej dać log z programu OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 w każdym wypadku pobierz ten plik http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=k … y37ZspoOVw i uruchom system trybu awaryjnego i zacznij skanowanie

Zbędna dyskusja, niektóre posty zaliczyły kosmos. Skoro padała prośba o raporty OTL to czekamy aż autor je pokaże.