AVAST czy Avira antivir?

Witam,

więc pytanie jak wyżej. Proszę nie wpisywać nic innego… w grę wchodzi tylko AVAST i Avira.

Bo: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=13&a=205&page=1

Z tych testów wynika że AVAST jest lepszy. :slight_smile:

Tylko troszkę więcej zabiera… ale te 2% procka to nic. :] Bezpieczeństwo tego warte. :smiley:

Bo generalnie antywirusy tyle nie zabierają.

Ogólnie to bym wybrał AVG ale jeśli o te chodzi o t avast+comodo firewall+zdrowy rozsądek w korzystaniu z internetu=czysty komputer :slight_smile:

Używałem każdego z wymienionych darmowych antywirusów - lecz pozostałem przy Avaście. Avira miała kłopoty z uaktualnianiem bazy wirusów , a AVG wywaliłem po tym jak nie mogłem zainstalować oryginalnej gry-bo ponoć był tam koń trojański(splintell cell HT) nie pomagało ignorowanie czy przenoszenie do kwarantanny-komunikat brak ścieżki dostępu. :!: Używam Avast+outpost firewall pro+McAfe SiteAdvisor i zdrowy rozsądek-nie zaglądam na torrenty i takie tam - stać mnie na gry.

Jeżeli chodzi o darmowego antywira- to wybieram avasta. Jeżeli chodzi o avirę- to uważam że wersja premium edition jest lepsza od avasta. (Była kiedyś dodana do jakiejś gazety i była skuteczniejsza niż avast.)

Ja na nowym kompie używam Avasta, a na starym Avirę, bo Avast zużywał za dużo zasobów (może na prockach powyżej 1 GHz różnicy to nie robi, ale na 450 MHz już tak).

Konkretnej odpowiedzi nie uzyskasz ani na tym forum, ani na żadnym innym. Jedni będą polecać Avasta, inni Avirę. Zawsze może znaleźć się wirus, który zostanie wykryty przez Avasta, a przez Avirę nie i odwrotnie. Skuteczność oba te programy mają podobną.

Wadą Aviry jest to że wyświetla reklamy przy starcie systemu, ponadto jest tylko w anglojęzycznej wersji językowej.

Najlepiej wybrać sobie jeden z nich (nawet losowo), a poza tym co jakiś czas skanować komputer skanerem on-line (np. Kasperskim). Nie należy instalować dwóch antywirusów, bo mogą się „gryźć”.

Ten test jest nic nie wart.Avast 100% wykrywalności :o .Szok.Ludzie,czy wy na prawdę jesteście tak naiwni?Ja nie chwalę żadnego antywirusa,bo moim skromnym zdaniem,są tyle samo warte-niewiele.Jakiego bym nie miał i tak co 4 miechy reinstalkę systemu trzeba robić.Program antywirusowy głównie służy dla komfortu psychicznego użytkownika.Bo jak ktoś się włóczy po zawirusowanych stronach ,to nawet najcudowniejszy program mu nie pomoże.Głosowałem na Avirę,bo nie wymaga rejestracji.Im mniej upierdliwości tym lepiej.

AVAST często nadpobudliwy = i bardzo dobrze. głosowałem na AVASTA.z Avirą miałem doczynienia też sporo czasu,ale nie przypadła mi do gustu.Wydaje mi się taka “łysa”,a komfort psychiczny rzeczywiście mam przy avaście,patrząc na jej opcje ochrony komunikatorów i jakiejś tam osłony sieciowej

Jeżeli chodzi o skuteczność to tylko Kasperky 2009 lub darmowy Avira 2009 a od AVasta trzymać się z dala bo to dość duży śmieć.

Testowałeś? Siedzę na Avast i nie złapałem żadnej infekcji do tej pory.

Przejrzyj dział ‘Bezpieczeństwo…’ na vortalu, każdy antywirus bywa zawodny.

Bo niema doskonałego zabezpieczania. A tak testowałem i AVast wypada gorzej w wykrywaniu szkodników i dodatkowo wyraźnie czuć że pracuje w tle. Czyli najlepiej wypada Kasperky 2009 ale on jest “płatny” a z darmowych bardzo dobry jest Avira 2009.