Avast czy CIS? Co wybrać?


(Krzybrzeski) #1

Witam!

Pytanie jak w temacie- obecnie mam na kompie Avasta i firewall'a z routera (Pentagram p6331-42). Zastanawiam się na taka zmianą- wyrzucenie Avasta i instalacja pakietu Comodo. Tylko czy wtedy musiałbym wyłączyć zaporę w routerze czy niekoniecznie? No i czy pakiet Comodo nie będzie zbytnio mulic mi kompa i neta...

Mój sprzęt:

P4 3Ghz

2048 Ram

net 10 mb

Pzdr


(majcovsky) #2

Szczerze mówiąc, poczekałbym z tą instalacją CIS - wersja 6 ma trochę bugów, poza tym programiści tym razem poszli na zmianę layoutu - niekoniecznie na bardziej praktyczny. Wyłączając powyższe, CIS to raczej soft dla paranoików przesadnie łatających wszystkie możliwe drogi infekcji - sam go używałem, ale system był aż tak zabezpieczony i izolowany, że aplikacje nie zapamiętywały swoich ustawień i nijak dodanie do wyjątków nie pomagało.

Avast + aktualne oprogramowanie + skaner on-demand od Malwarebytes powinno na tę maszynkę wystarczyć.

Na jakim systemie chcesz pracować?


(Frank_24) #3

Ja zmieniłem Avasta na CIS 5 i nie narzekam, spadku wydajności nie odczułem, cały zestaw zabezpieczeń w jednym i to wcale nie trudny do skonfigurowania. Co do CIS 6 to na pewno nie zainstaluję, ten nowy układ graficzny jest dla mnie całkiem skopany, trudno jest się w nim połapać i nie jest przejrzysty, nie to co CIS 5.


(Krzybrzeski) #4

System to win xp sp3. Ok. Jeśli w takim razie zainstaluje pakiet CIS 5 to czy muszę wyłączyć zaporę w routerze czy może ona pozostać włączona?


(Frank_24) #5

W swoim routerze zaporę mam aktywną i nie ma problemów z CIS.


(antoniolux) #6

Ja jestem wierny Avast-owi a on jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

**************


(Lewanxd) #7

Osobiście, nie mam przekonania do produktu Avast, więc poradziłbym Ci CIS. Zresztą patrząc na Twój config najlepszym rozwiązaniem nieinstalowanie antywirusa i względne uważanie podczas serfowania po internecie :slight_smile:


(Ilona Bierzanska) #8

Też myślę nad zakupem avasta przeglądałam cennik nie jest najdroższy tylko szkoda ze licencja na 1 kompa ;/ wywalić ponad 300 zł na 3 lata na jednego kompa, no niestety drugi nadal będzie na darmowym leciał


(majcovsky) #9

Z płatnych rozwiązań najskuteczniejszy na ten moment zdaje się być Kaspersky… Gwoli offtopu.


(Krzybrzeski) #10

Panowie!

mnie chodziło o BEZPŁATNE rozwiązanie. Gwoli ścisłości…