Avast czy Kaspersky

Który z wymienionych programów mniej obciąża system i jest skuteczniejszy co do wykrywania wirusów? Jak z aktualizacjami? Wiem np. że Avast! ma problem gdy plik z wirusem jest w spakowany w .zip, jak z tym poradzi sobie Kaspersky. chodzi oczywiście o najnowsze wersje programów :slight_smile:

Pzdr. :slight_smile:

lżejszy jest Avast ale Kaspersky ma lepszą wykrywalność!

avast to dziadostwo :smiley:

Oczywiście Kaspersky. Ja go używam od ponad roku i nie miałem z nim żadnego problemu,system mi jeszcze przez wiry nie padł.Aktualizacje są kilka razy dziennie a i baza wirusów Kasperskiego jest znacznie większa.Jest tylko jeden problem Kaspersky jest płatny, a ja nie preferuje piractwa.

hmm ja nie wiem jak wy łapiecie tych wirusów że aż system pada albo nawalicie antyvirów,zapór i innych motywów

ja nie mam zadnego i jest git :slight_smile:

A jakiś anty-spyware działający w tle i nie obciążający systemu?

Kaspersky płatny

avast darmowy jaki z tego morał??? = avast jest słabszy

polecam avira + combo firewall jeśli ma być darmowo! !!

“spywere” podobno AVG nawet wyrabia

no avira z darmowych to chyba najlepsza; :stuck_out_tongue:

Avast wcale nie jest taki zły. Miałem go przez długi czas i nie narzekałem. Z resztą Avast ma też płatną wersję Pro. :stuck_out_tongue:

Do Kasperskyego jakoś nie mogę się przekonać. Teraz mam Avirę + Comodo Firewall. W Avirze wkurza mnie proces aktualizacji: powolny transfer, bark aktualizacji w tle i wyskakują mi podczas aktualizacji jakieś reklamy wersji Pro czy coś. ;/ Darowaliby sobie.

Avast lol weż tego nawet nie porównuj

najlepsza Avira i tyle :slight_smile:

Mam avasta i z przykrością stwierdzam,że słabo chroni kompa nawet płatn wersja pro która ma tylko o jedna funkcje ochrony więcej i nic pozatym,avast jest przeczulony,wykrywa czasami zdrowe pliki jako wirusy i nie ze wszystkimi sobie radzi,jak wykryje infekcje jakiegos powaznego trojana to i tak komp zostaje zainfekowany

Mnie w Avaście irytuje jeszcze jedna rzecz- gdy zaktualizują się bazy wirusów, to wysuwa ci się okienko i “miła pani” gada “Baza wirusów została zaktualizowana”- głos i ton normalnie jak na płycie z jakiegoś podręcznika do 6 klasy podstawówki. :stuck_out_tongue:

Pablo55 , o patrzyłeś w ustawienia, głos da radę bez problemu wyłączyć. O avast! powiem tyle że miałem i nie mogę narzekać ale z względów profilaktycznych przeszedłem na avira. Co do pytania to tylko Kaspersky.

Powiem wam ciekawostkę na temat Kasperskiego.Zainstalowałem demo z vortalu.I wszystko było oki.Do czasu gdy kupiłem sobie Brothers in Arms w kolekcji klasyki chyba.Kasperski znalazł w tej grze wirusa.Normalnie się wkurzyłem.Kazałem mu to ignorować ,a on i tak swoje.No to go wyłaczałem na czas gry.I kiedy zapomniałem włączyc z powrotem Kasperskiego zainstalowałem sobie patcha do starej gry.No i ów patch okazał się wirusem.Niestety KAsperski sobie z nim nie poradził.Musiałem formatować dysk.Nie jestem pewny czy ów Kasperski to takie cudo.Do szału doprowadzają mnie antywirusy znajdujące coś w legalnym oprogramowaniu.

Taa , jak go wyłączyłeś to się nie dziw że przepuścił.

Mi się wydaje że poprostu z neta grę ściągnąłeś i craka ci wykrył

Aleś wymyślił.Cracka to ta gra na oczy nie widziała.Nie ma idealnych programów.Niech ci sie mniej wydaje na przyszłość.

Chcesz porównać avasta do Kasperskiego?? Tu nie ma co porównywać, Kaspersky przewyższa avasta we wszystkim

tylko kaspersky będzie spowalniać słabe kompy. Ale jest skuteczniejszy w porównaniu avasta. Osobiście nie polecam żadnego z tych. Osobiście polecam avira albo ashampoo antywirus(osobiście korzystam z wersji półrocznej świetny antywir) :smiley:

Zdecydowanie Kaspersky, na Avascie się przejechałem kiedyś :expressionless: ale wogóle to polecam NOD32