Avast czy Kaspersky


(_Matthew_) #1

Który z wymienionych programów mniej obciąża system i jest skuteczniejszy co do wykrywania wirusów? Jak z aktualizacjami? Wiem np. że Avast! ma problem gdy plik z wirusem jest w spakowany w .zip, jak z tym poradzi sobie Kaspersky. chodzi oczywiście o najnowsze wersje programów :slight_smile:

Pzdr. :slight_smile:


(Sebastianchrzan) #2

lżejszy jest Avast ale Kaspersky ma lepszą wykrywalność!


(Mlodymechanik3) #3

avast to dziadostwo :smiley:


(Marius142) #4

Oczywiście Kaspersky. Ja go używam od ponad roku i nie miałem z nim żadnego problemu,system mi jeszcze przez wiry nie padł.Aktualizacje są kilka razy dziennie a i baza wirusów Kasperskiego jest znacznie większa.Jest tylko jeden problem Kaspersky jest płatny, a ja nie preferuje piractwa.


(Mlodymechanik3) #5

hmm ja nie wiem jak wy łapiecie tych wirusów że aż system pada albo nawalicie antyvirów,zapór i innych motywów

ja nie mam zadnego i jest git :slight_smile:


(_Matthew_) #6

A jakiś anty-spyware działający w tle i nie obciążający systemu?


(Nkamil1555) #7

Kaspersky płatny

avast darmowy jaki z tego morał??? = avast jest słabszy

polecam avira + combo firewall jeśli ma być darmowo! !!

"spywere" podobno AVG nawet wyrabia


(Mlodymechanik3) #8

no avira z darmowych to chyba najlepsza; :stuck_out_tongue:


(kamil_w) #9

Avast wcale nie jest taki zły. Miałem go przez długi czas i nie narzekałem. Z resztą Avast ma też płatną wersję Pro. :stuck_out_tongue:

Do Kasperskyego jakoś nie mogę się przekonać. Teraz mam Avirę + Comodo Firewall. W Avirze wkurza mnie proces aktualizacji: powolny transfer, bark aktualizacji w tle i wyskakują mi podczas aktualizacji jakieś reklamy wersji Pro czy coś. ;/ Darowaliby sobie.


(Pawel Ryglicki) #10

Avast lol weż tego nawet nie porównuj


(Mati90 3) #11

najlepsza Avira i tyle :slight_smile:


(Blady2012) #12

Mam avasta i z przykrością stwierdzam,że słabo chroni kompa nawet płatn wersja pro która ma tylko o jedna funkcje ochrony więcej i nic pozatym,avast jest przeczulony,wykrywa czasami zdrowe pliki jako wirusy i nie ze wszystkimi sobie radzi,jak wykryje infekcje jakiegos powaznego trojana to i tak komp zostaje zainfekowany


(Pawbrotm) #13

Mnie w Avaście irytuje jeszcze jedna rzecz- gdy zaktualizują się bazy wirusów, to wysuwa ci się okienko i "miła pani" gada "Baza wirusów została zaktualizowana"- głos i ton normalnie jak na płycie z jakiegoś podręcznika do 6 klasy podstawówki. :stuck_out_tongue:


(dragonn) #14

Pablo55 , o patrzyłeś w ustawienia, głos da radę bez problemu wyłączyć. O avast! powiem tyle że miałem i nie mogę narzekać ale z względów profilaktycznych przeszedłem na avira. Co do pytania to tylko Kaspersky.


(Wiesiek373) #15

Powiem wam ciekawostkę na temat Kasperskiego.Zainstalowałem demo z vortalu.I wszystko było oki.Do czasu gdy kupiłem sobie Brothers in Arms w kolekcji klasyki chyba.Kasperski znalazł w tej grze wirusa.Normalnie się wkurzyłem.Kazałem mu to ignorować ,a on i tak swoje.No to go wyłaczałem na czas gry.I kiedy zapomniałem włączyc z powrotem Kasperskiego zainstalowałem sobie patcha do starej gry.No i ów patch okazał się wirusem.Niestety KAsperski sobie z nim nie poradził.Musiałem formatować dysk.Nie jestem pewny czy ów Kasperski to takie cudo.Do szału doprowadzają mnie antywirusy znajdujące coś w legalnym oprogramowaniu.


#16

Taa , jak go wyłączyłeś to się nie dziw że przepuścił.

Mi się wydaje że poprostu z neta grę ściągnąłeś i craka ci wykrył


(Wiesiek373) #17

Aleś wymyślił.Cracka to ta gra na oczy nie widziała.Nie ma idealnych programów.Niech ci sie mniej wydaje na przyszłość.


(matio) #18

Chcesz porównać avasta do Kasperskiego?? Tu nie ma co porównywać, Kaspersky przewyższa avasta we wszystkim


(system) #19

tylko kaspersky będzie spowalniać słabe kompy. Ale jest skuteczniejszy w porównaniu avasta. Osobiście nie polecam żadnego z tych. Osobiście polecam avira albo ashampoo antywirus(osobiście korzystam z wersji półrocznej świetny antywir) :smiley:


(Rocky Gpt) #20

Zdecydowanie Kaspersky, na Avascie się przejechałem kiedyś :expressionless: ale wogóle to polecam NOD32