AVAST - Czyszczenie wolnej przestrzeni dyskowej spowodowało brak miejsca na dysku

Właśnie skorzystałem z tej opcji AVAST - Czyszczenie przestrzeni dyskowej

przy 99% wyświetlił się komunikat że na partycji jest brak wolnego miejsca, po chwili więc zatrzymałem operacje

okazało się że na partycji którą czyściłam (systemowa), nie ma miejsca, nie znalazłem żadnych plików, folderów, które mogłyby tą przestrzeń zajmować

Przed czyszczeniem dostępne było ok 70 GB. Korzystam z Win 8.1, prosze o pomoc

Avast, to nie najlepszy pomysł do czyszczenia przestrzeni dyskowej. Mowa jest o wolnej przestrzeni dyskowej, to może zrobić ccleaner, privazer, a avast? Robi tak jak inne programy, to znaczy - przynajmniej privazer podaje na końcu komunikat - jeśli zobaczyłeś że przybyło zajętego miejsca, to znaczy, że masz duży punk przywracania.

Sprawdziłem - prawie gigabajt po czyszczeniu wolnej przestrzeni dyskowej privazerem.

Trzeba utworzyć punkt przywracania i wejść w systemowe oczyszczanie dysku - zaznaczyć wyczyszczenie przywracania systemu, poza ostatnim.

Avast też młóci backupy i trzeba trochę wysiłku, żeby go odchudzić.

Próbowałem wyczyścić teraz CCleanerem, ale dalej to samo

 

Chciałem też przywrócić system, ale nie udało się, teraz już nie wiem jak oczyścić dysk

 

To zacznij odinstalowywać zbędne programy.

Pobierz spacesniffer i pokaż screen. http://www.dobreprogramy.pl/SpaceSniffer,Program,Windows,37537.html

ja nie mam zbędnych programów, win instalowany tydzień temu, a po czyszczeniu zniknęło 70 GB wolnej przestrzeni, pisałem wcześniej

 

edit. zaraz pobiorę ten program

Skoro tyle zniknęło, to pobierz privazaer. Tu mój poradnik skąd zainstalować i co zaznaczać przy ustawianiu: http://programyzafree.com.pl/index.php?topic=1250.0

Nie przegap podczas analizowania, żeby ustawić wysoki priorytet - tam dałem screeny

Zwłaszcza pozostałości po poprzedniej instalacji windows.

 

O ile avast nie naklepał Ci gigabajtów backupów.

na razie sprawdziłem spacesniffer i to miejsce zajmują “bloczki” po 200 MB utworzone 2h temu czyli wtedy kiedy użyłem AVASTA do oczysczenia przestrzeni, usuwam po kolei każdy z nich i zwalnia się miejsce :slight_smile:

Miałem podobny problem z dyskiem c:
Ciągle pojawiał się komunikat o braku wolnego miejsca na dysku. SpaceSniffer wykazał, że Avast rezerwuje 100 GB przestrzeni na swoje działanie.
Po kontakcie z firmą, uzyskałem odpowiedź, że niema możliwości zmniejszenia tej wartości.
Konkluzja:
Rezygnacja z całej puli oprogramowania Avast i odinstalowanie tego antywirusa.