Avast - duży problem z netem

Avast zabiera 90% procka! Poza tym do internetu mogę wejść tylko przy wyłączeniu ochrony dostępowej! Mam ją teraz wyłączoną, więc proszę o radę. Poprzednio pomógł reinstall.

a teraz … ??

jakiego masz kompa … ??

troszku wiecej informacji podaj … :wink:

Jaką masz wersję Avasta ?

Nie spróbowałem :slight_smile:

XP sp2. Celeron 2.8 GHz. GeForce2. 512 RAM. O czymś zapomniałem? :stuck_out_tongue:

Avast Home Edition 4.6.763

Baza wirusów: bieżąca wersja 0615-3

Złączono Posta : 14.04.2006 (Pią) 12:13

Konkretnie problemy, czyli 100% procka zabiera AshWebServ, nawet po reinstalacji… :cry: I co mam zrobić? Czas na innego antywira?

Złączono Posta : 14.04.2006 (Pią) 12:20

Jeszcze jeddno: Po wyłączeniu w procesach AshWebServ net działa.

A może trzeba zobaczyć w ustawieniach Avasta? Albo pojawił się jakiś syf, który do tego doprowadza. Avast jeżeli jest ustawiony na “prace w tle” to rozłącza połączenie internetowe więc może …

POMOCY! Już sam nie wiem co robić! Zainstalowałem AntyVirenKit i też net nie działał a usługa KAVproxy zabierała 90% procka. To ma ze soba coś wspólnego! Vo ja mam zrobić?! Net prawie mi nie chodzi!

a syfu nie masz … ??

:roll:

Nie. Ale już z powrotem zainstalowałem Avasta i wygląda że jest OK. Net działa, a procek już jest normalnie wykorzystywany. Ciekawe co mogło wcześniej spowodować takie zachowanie kompa…

Dzięki za chęć pomocy! Świetnie że jest OK!

Proponuje zainstalować oprucz avasta ewido anti-malware, bo sam avast przepuszcza troche syfu.